ovo je jako loše

Dramatično stanje u momčadi Domagoja Vide; u Bešiktašu je potvrđena zaraza koronavirusom

  • Autor: Ivan Žurić/Hina
  • Zadnja izmjena 14.05.2020 14:35
  • Objavljeno 14.05.2020 u 14:35
tportal

Izvor: Profimedia / Autor: Seskimphoto / Seskimphoto / Profimedia

Mjesec dana prije očekivanog nastavka nogometnog prvenstva u Turskoj velikan Bešiktaš je objavio kako je otkrio osam slučajeva novog koronavirusa nakon testova provedenih na igračima i klupskom osoblju

'U srijedu, 13. svibnja, proveli smo novi screening test zaraze koronavirusom na svim našim igračima, tehničkom osoblju i zaposlenicima naše infrastrukture. Prema rezultatima, koronavirus je otkriven kod osam ljudi', navodi se u izjavi istanbulskog kluba, ne navodeći jesu li i igrači među onima koji su bili testirani pozitivno.

Podsjetimo, za Bešiktaš igra hrvatski reprezentativac Domagoj Vida.

Očekuje se da će ove vijesti pojačati zabrinutost igrača i trenera u Turskoj, jer bi se nogometno prvenstvo u toj zemlji trebalo nastaviti 12. lipnja.

Drugoligaš Erzurumspor objavio je u srijedu da je zabilježio 11 slučajeva novog koronavirusa, uključujući četvoricu igrača.

'Hvala Federaciji! Što ste još čekali? Danas je 11 ljudi zaraženo, za nekoliko dana ta će se brojka popeti na 20', kazao je predsjednik kluba Yusuf Acer.

Tursko nogometno prvenstvo suspendirano je na dva mjeseca zbog nove pandemije koronavirusa koja je u Turskoj ubila gotovo 4000 ljudi. Unatoč protivljenju mnogih igrača i trenera, poput legendarnog stratega Galatasaraya Fatiha Terima koji je i sam bio zaražen koronavirusom, Turski nogometni savez (TFF) objavio je 6. svibnja da će se prvenstvo nastaviti 12. lipnja.

Utakmice će se početku igrati bez gledatelja na tribinama, ali se pojavila mogućnost da se nakon nekoliko kola i eventualne dobre epidemiološke situacije na stadione pusti ograničeni broj navijača.

Turska 1. liga

Kasimpasa-Rizespor00:00
Malatyaspor-Bešiktaš00:00
Fenerbahče-Sivasspor00:00
Konyaspor-Basaksehir00:00
Antalyaspor-Alanyaspor00:00
Ankaragucu-Galatasaray00:00
Denizlispor-Trabzonspor00:00
Kayserispor-Gaziantepspor00:00
Goztepe-Genclerbirligi00:00
Utk.Pob.Ner.Izg.Bod.
1.Trabzonspor26158353
2.Basaksehir26158353
3.Galatasaray26148450
4.Sivasspor26147549
5.Bešiktaš26135844
6.Alanyaspor26127743
7.Fenerbahče26117840
8.Goztepe26107937
9.Gaziantepspor26881032
10.Denizlispor26871131
11.Antalyaspor26791030
12.Genclerbirligi26771228
13.Kasimpasa26751426
14.Konyaspor265111026
15.Malatyaspor26671325
16.Rizespor26741525
17.Ankaragucu26581323
18.Kayserispor26571422

Sljedeće utakmice

10.5.Galatasaray-Goztepe
10.5.Gaziantepspor-Kasimpasa
10.5.Trabzonspor-Konyaspor
10.5.Bešiktaš-Fenerbahče
10.5.Rizespor-Malatyaspor
10.5.Ankaragucu-Antalyaspor
10.5.Alanyaspor-Denizlispor
10.5.Basaksehir-Kayserispor
10.5.Sivasspor-Genclerbirligi