NBA

Drama u Orlandu, izgubili petu zaredom

06.04.2012 u 08:47

Drama traje u redovima Orlando Magica. U četvrtak navečer su izgubili i petu utakmicu zaredom, što im se dogodilo prvi put nakon 2007. godine. Ovaj put ih je, na njihovom parketu, svladao New York 96:80

Svađe traju između najboljeg igrača Dwighta Howarda i trenera Stana Van Gundyja. Howard traži smjenu na trenerskoj klupi, a koliko je zadovoljan trenutačnom situacijom u klubu govori da je u četvrtak, za 40 minuta igre, ubacio osam poena i osam skokova. Imao je, uz to, pet izgubljenih lopti i pet napravljenih prekršaja.

Potpuno bezglavu domaću momčad gost iz New Yorka je lakoćom pobijedio, makar i Knicksi igraju bez dva startna igrača, bez ozlijeđenih Stoudemirea i Lina. Sve četiri četvrtine je New York dobio, najviše onu drugu sa 33:23, a najbolji njihov igrač je bio Carmelo Anthony sa 19 poena i osam skokova. Trinaest trica je zabio New York tijekom ogleda.

Derbi večeri se igrao u Chicagu, a domaća je momčad dvanaesti put zaredom igrala bez ozlijeđenog najboljeg igrača Derricka Rosea. Nije im škodilo, te su sa 93:86 pobijedili Boston. Bez Rosea u tom razdoblju Chicago ima vrlo dobar omjer 8-4. Inače, Rose je ove sezone propustio 22 utakmice i u njima njegovi suigrači imaju omjer 15-7. Glavni pokretač njihove igre ovom prilikom je bio Luol Deng koji je čak 18, od ukupno 26 poena, zabio u drugom dijelu. Pomagao mu je Joakim Noah sa 17 poena i devet skokova.

LA Clippersi su se oporavili od poraza protiv gradskih rivala Lakersa, te su svladali Sacramento u gostima 93:85, dok je u derbiju začelja na Istoku Detroit bio bolji od Washingtona 99:94.

11. Portland 55 26 29
12. Minnesota 56 25 31