KRAH U DVA DANA

Doživio novu katastrofu, ovaj put se nije izvukao!

03.09.2014 u 15:24

Aktualni pobjednik Gira d'Italije i donedavni vodeći na Vuleti, Kolumbijac Nairo Quintana morao se oprostiti od utrke u Španjolskoj nakon što je u dva dana doživio dva teška pada…

Podsjetimo, Quintana je doživio u srijedu težak pad prilikom ulaska u jedan desni zavoj u etapi na kronometar. Pritom je uništio svoj bicikl i dobro se izgulio, ali je uspio nastaviti i ući u cilj. Izgubio je vodstvo u ukupnom poretku te pao na 11. Mjesto, ali barem je ostao u konkurenciji.

No, manje od 24 sata nakon toga novi šok za 24-godišnjeg Kolumbijca. Pao je već nakon dvadeset kilometara u blizini Pamplone. Pritom je slomio ključnu kost, a mjesto nesreće napustio je u ambulantnim kolima.

Quintana je ove godine osvojio Giro d'Italiju i bio ozbiljan kandidat za trijumf i na Vuelti. No, nastup je završio ozljedom. Vodstvo je pak preuzeo Alberto Contador, koji je i sam doživio sličnu sudbinu na Tour de Franceu u srpnju, kada je pao s bicikla pri brzini većoj od 70km/h.