wta 1000 miami

Donna Vekić i treći put u Miamiju izgubila od fatalne Čehinje; Petra Kvitova slavila je nakon 99 minuta borbe

26.03.2023 u 23:55

Najbolja hrvatska tenisačica, 26-godišnja Osječanka Donna Vekić, po četvrti put u karijeri nije uspjela proći 3. kolo na WTA 1000 turniru u Miamiju, a glavni krivac za to je Čehinja Petra Kvitova koja je u nedjelju nadigrala Hrvaticu 6-4, 7-6 (3) za 99 minuta igre

Bio je to ukupno peti dvoboj Donne Vekić i danas 12. tenisačice svijeta, u kojem je 33-godišnja Čehinja došla do četvrte pobjede, a treće u njihovim mečevima na Miami Openu. I sva tri puta je to bio meč trećeg kola (2014., 2019. i 2023.).

Još jednom je dvostruka wimbledonska pobjednica slavila i na turniru na travnatoj podlozi u Eastbourneu. Donna je u ta četiri poraza osvojila svega jedan set, a uspjela je pobijediti Kvitovu samo na dvoranskom turniru u Sankt Peterburgu 2019. godine.

Čehinji je za osvajanje prvog seta u ovom dvoboju bio dovoljan 'break' koji je napravila odmah na početku meča i tu prednost držala do kraja prve dionice meča.

Kvitova je 'breakom' krenula i u drugi set, ali je Vekić nakon 0-2 nanizala dva gema, da bi u petom gemu ponovno izgubila servis. No, novim je 'breakom' izjednačila na 3-3. Priliku za mogući preokret Osječanka je imala u desetom gemu, pri vodstvu 5-4, kad je došla do 0-30 na servis suparnice, ali je Kvitova ostavila Vekić bez set-lopte.

Druga dionica je otišla do 'tie-breaka' u kojem je Kvitova povela 4-0 i bez poteškoća tu prednost pretvorila u pobjedu i plasman u osminu finala, gdje ju čeka 22-godišnja ruska kvalifikantica Varvara Gračeva (WTA - 54.). Ruskinja u dva meča kvalifikacija i tri u glavnom turniru još nije izgubila nijedan set, a i Kvitova iza sebe ima dvije pobjede u dva seta.