kvalifikacije za euro

[FOTO] Cristiano Ronaldo opet 'častio' Luksemburžane, Slovačka 'prizemljila' BiH, Talijani slavili na Malti

26.03.2023 u 23:31

Nedjeljne utakmice kvalifikacija za EURO 2024 obilježile su pobjede Talijana i Portugalaca, te poraz reprezentacije BiH na gostovanju u Slovačkoj

Italija se oporavila od poraza protiv Engleza laganom pobjedom na Malti (2:0). Oba gola za 'azzurre' na Malti pala su u prvih pola sata utakmice, a zabili su dva Mattea - Argentinac s djedom na Siciliji Mateo Retegui (15) i Matteo Pessina (27).

Sjeverna Irska ostala je praznih ruku na Windsor Parku u Belfastu. Finci su održali lekciju nogometa Ircima, slavivši s minimalnih 1:0, a jedini gol na utakmici postigao je Benjamin Kallman u 28. minuti.

Slovenska nogometna reprezentacija je, nakon pobjede u Kazahstanu, dobro obavila i svoju prvu zadaću na domaćim terenima svladavši San Marino 2:0.

• +5
Malta - Italija, nogomet, kvalifikacije za EURO 2024., 26.3.2024. Izvor: Profimedia / Autor: Alberto PIZZOLI / AFP / Profimedia

'Lomili' su 'fantje' San Marino gotovo sat vremena, Slovenija je povela u 56. minuti preko Benjamina Šešeka, a u 60. minuti autogol je postigao Roberto Di Maio.

U ovoj skupini nogometaši Kazahstana došli su velikim preokretom do pobjede nad Danskom 3:2, iako su 20 minuta prije kraja gubili 2:0.

Portugal je bio uvjerljiv. Nakon uvodne domaće pobjede nad Lihtenštajnom 4:0, danas su u Luksemburgu slavili 6:0. Za Portugalce je u prvom poluvremenu dva puta zabio 38-godišnji Cristiano Ronaldo (9, 31), po jednom Joao Felix (15) i Bernardo Silva (18). U drugom poluvremenu strijelci su bili još Otavio (77) i Rafael Leao (89).

• +9
Luxemburg - Portugal, nogomet, kvalifikacije za EURO 2024., 26.3.2023. Izvor: Profimedia / Autor: Gerry Schmit / imago sportfotodienst / Profimedia

Ronaldo se pobrinuo za svoju statistiku nakon njegova 121. i 122. gola u 198. nastupa, što su sve novi svjetski rekordi. Također, zabio je 10. i 11. gol protiv Luksemburžana, njegovoj najdražoj 'žrtvi'.

U ovoj skupini nogometaši Slovačke su u Bratislavi pobijedili suparnike iz Bosne i Hercegovine 2:0. Robert Mak (13) i Lukaš Haraslin (40) zabili su za prvu pobjedu Slovaka u ovom kvalifikacijskom ciklusu, a u isto je vrijeme brzo splasnula euforija u BiH nakon pobjede nad Islandom (3:0) prije tri dana u Zenici.

Iznimno uvjerljivi bili su Islanđani koji su čak 7:0 slavili kod LIhtenštajna u Vaduzu. Aron Gunnarsson (48,68, 73pen) zabio je 'hat-trick' za sjevernjake u drugom poluvremenu, a po jedan su zabili Olafsson (3), Haraldsson (38), Gudjohnsen (85) i Ellertsson (87).