OPROŠTAJ OD NASLOVA

Domagoj Duvnjak i Kiel neće braniti naslov na Final Fouru rukometne Lige prvaka; u sudaru s drugim velikanom izvukli su 'deblji kraj'

20.05.2021 u 09:04

Rukometaši Paris Saint-Germaina i Aalborga izborili su plasman na Final Four Lige prvaka koji je na rasporedu 12. i 13. lipnja u Kölnu. PSG je u uzvratnom susretu četvrtfinala pobijedio THW Kiel sa 34:28 nadoknadivši dva gola zaostatka iz prve utakmice u kojoj je njemački sastav slavio sa 31:29

Nakon što su prvo poluvrijeme dobili rezultatom 16:15, Parižani su deset minuta prije kraja stigli do +5 (29-24), a minutu kasnije i do šest pogodaka prednosti (31:25). Kiel je smanjio na 32:28, no PSG je s dva gola u nizu stigao do konačnih 34:28.

PSG su do pobjede predvodili Elohim Prandi s devet, Nedim Remili sa sedam i Dylan Nahi sa šest pogodaka, dok su kod još uvijek aktualnog europskog prvaka najefikasniji bili Sander Sagosen i Niclas Ekberg sa po sedam golova. Hrvatski reprezentativac Domagoj Duvnjak zabio je tri gola.

Na Final Four ide i Aalborg usprkos porazu 29:33 na gostovanju kod Flensburg-Handewitt. Naime, Danci su u prvom susretu pobijedili sa pet golovca razlike (26:21).

Aalborg je bolje ušao u susret i vodio je veći dio prvog poluvremena. Flensburg je u 32. minuti izjednačio na 17:17, a potom u dva navrata imao i +6 (26:20, 27:21). No, nije izdržao.

Aalborg su do velikog uspjeha predvodii Felix Claar sa sedam golova, dok je Magnus Saugstrup Jensen postigao pet pogodaka. Kod Flensburga Johannes Golla i Magnus Rod postigli su po devet golova.

U četvrtak su na rasporedu i utakmice Veszprem - Nantes (28:32 u prvoj utakmici) i Barcelona - Meškov Brest (33:29).