KLADITE SE PAMETNO

Dodig ima igru za Karlovića, ali ga muče leđa!

06.02.2014 u 13:15

Karlović je uspio izgubiti set u kojem je Brands osvojio samo jedan poen na reternu, ali je zabio 44 asa i na kraju pobijedio na svoj način. Dodig vodi 4:0 u međusobnim susretima, no ima problema s leđima i već je ispao u konkurenciji parova

Rezultat meča između Brandsa i Karlovića nije nikog iznenadio. Bio im je to treći međusobni susret u karijeri i ponovo su odigrali svaki set u produžetku. Međutim, Karlović je dobio dva razloga da dugo pamti pobjedu protiv Nijemca. Naime, u prvom setu je svih šest servis gemova osvojio bez izgubljenog poena. Na reternu je radio dosta problema Brandsu koji se spretno izvukao u šestom gemu nakon brojnih ponuđenih break-lopti. U tie-breaku je presudio samo jedan mini break i Brands je osvojio set. Dakle, Nijemac je dobio set rezultatom 7:6 uz samo jedan osvojen poen na reternu.

Naravno, da Karlović nije dobio meč, sigurno bi taj podatak došao na ATP naslovnicu. Međutim, Ivo je u drugom setu napokon slomio servis Nijemca, te izjednačio rezultat u setovima. Odlučujuća dionica je završila prema očekivanju, bez izborene break-lopte. Ivo je poveo s dvostrukim breakom u tie-breaku trećeg seta. Izgubio je poen na svom servisu, ali je odmah Brands uzvratio novom greškom. Nakon toga za Nijemca više nije bilo povratka.

Ivo je u 18 servis gemova zabio 44 asa. Time je izjednačio rekord koji je držao Philippousis još od 1995., a nadmašio je Ivaniševića koji je u istoj dvorani zabio 40 asova protiv Magnus Normana. Naravno, riječ je o mečevima na dva dobivena seta.

'Šteta što nisam znao da mi treba još jedan as za rekord. Da sam znao, možda bi namjerno malo produljio meč', u šali je kazao Karlović i zaključio: 'Kod nas dvojice uvijek mora biti tako, tijesno do samog kraja, ali moram priznati da je i mene brojka iznenadila.'

Dodigu je ovo prvi meč od predaje na Australian Openu. Susret protiv Džumhura je dobio puno pažnje u svim medijima. Bio je meč dvojice bivših sunarodnjaka, ali Džumhur je imao veću podršku. Na tribinama se čak čula harmonika, valjda prvi put u povijesti na Australian Openu. Ivan je imao veliko vodstvo, ali nije mogao dovršiti meč. Na velikoj vrućini je dehidrirao i jedva stajao na nogama.
'Trebamo jasna pravila u koja će odraditi u kojim će se uvjetima igrati, a u kojima neće. Mislim da je krajnje vrijeme da mi igrači na Touru dobijemo jedan pravi sindikat ', požalio se Dodig nakon predaje, ali je i priznao: 'Pa sigurno je da su mi pripreme kasnije startale zbog vjenčanja, ali ljudi smo, takve stvari su normalne u životu.'