MINIMALNI TRIJUMF

Dinamo teškom mukom slomio Istru na Maksimiru; pogledajte kakva je pogreška presudila gostima

13.09.2019 u 20:02

U prvom kolu Hrvatski Telekom Prve lige na Maksimiru je Dinamo svladao Istru 1961 1:0 pogotkom Marija Gavranovića

Pred nogometašima Dinama prvo je kolo Lige prvaka protiv Atalante pred rasprodanim Maksimirom, ali prije toga trebalo je odraditi obveze u domaćem prvenstvu. Takve utakmice nije lako za igrati, jer su glave već odavno u Europi.

Pokazalo se to i ovoga puta! Dinamo je imao inicijativu, posjed lopte, više udaraca, ali gosti su odolijevali 'modrim' napadima, zapravo čak su imali i svoje dobre situacije s kojima su mogli šokirati domaćina, posebno u 45. minuti kada je vratar Zagorac jedva ukrotio udarac Lončara.

U nastavku je prošlo sedam minuta i Dinamo je došao do prednosti zahvaljujući katastrofalnoj pogrešci Ćužea. Njegovo dodavanje presjekao je Gojak, lopta se odmah odbila u for Gavranoviću koji je taj poklon iskoristio i svladao Čondrića.

Izvor: Društvene mreže / Autor: Vimeo

Krenuli su 'modri' i po drugi pogodak s kojim bi riješili sve dvojbe oko pobjednika, dok gosti nisu imali previše ambicija prema naprijed da pokušaju šokirati hrvatskog prvaka. No mreže se više nisu tresle i 'modri' su rutinski, s pola gasa, stigli do tri boda s kojima su se vratili na vrh prvenstvene ljestvice.

Ovom pobjedom Dinamo je stigao na čelo ljestvice sa 16 bodova, jednim više od drugog Hajduka, a oba su sastava odigrala po sedam susreta. Istra 1961 je ostala sedma s osam bodova, dva manje od šeste Lokomotive, a jednim više od osmog Slavena Belupa.