KVALIFIKACIJE ZA LIGU PRVAKA

Dinamo slavio u Moldaviji

01.08.2012 u 18:40

Dinamo večeras u 19 sati u Moldaviji igra prvu utakmicu trećeg pretkola Lige prvaka protiv Šerifa, momčadi koja je prije dvije sezone bila kobna za 'modre'

Hrvatski prvak otputovao je u Tiraspol tvrdeći kako su bolja momčad od Šerifa, te da je moldavski predstavnik lakša prepreka nego što je to bio bugarski Ludogorec u prošlom pretkolu. No, ta ista momčad je Dinamo izbacila u istom krugu natjecanja prije dvije sezone i to je dovoljan razlog za oprez. Tekstualni prijenos s početkom u 19 sati pratite na tportalu.

Šerif – Dinamo  0:1

Šerif: Soyanov, Pereira, Onica, Gheorghiev (od 58. Balima), Pešić, Dedov, Marjanović, Metoua, Apatič, Samardžić, Stanojević
Dinamo: Kelava, Šimunić, Vida, Pivarić, Tonel, Leko, Sammir, Pokrivač, Badelj, Beqiraj (od 61. Čop), Rukavina.

90' završila je utakmica pobjedom Dinama
90' ulazimo u završnicu utakmice. Igrati će se tri minute sudačke nadoknade
87' Pešić opasno puca, ali Kelava izvrsno reagira i brani
82' Pokrivač ubacuje u peterac domaćina, no Stoyanov je najviši i kupi loptu
76' pokušaj Šerifa iz kontre. Marjanović je ubacio, a glavom pucao Ivanov.
73' Callelo je odlično pronašao Čopa koji je htio previše tako da je njegov udarac završio u domaćem bloku
70' Stanojević prijeti iz daljine, ali njegov udarac odlazi visoko iznad gola
60' prva ozbiljnija opasnost po Dinamo u drugom dijelu, Pešić je odlično pucao glavom, ali pored gola
56' odlična prilika Dinama, glavom je tukao Badelj, a na lopti je bio Leko, no domaći golman je na kraju izašao kao pobjednik
46' započelo je drugo poluvrijeme
45' završilo je prvo poluvrijeme
45' na kraju smo prvog dijela. Dinamo može biti zadovoljan, prevenstveno rezultatom.
40' kakva prilika za Dinamo. Sammir je odlično proigrao Beqiraja koji je bio sam pred golmanom no on se namještao na lijevu nogu i na kraju zakomplicirao izglednu situaciju
36' posljednjih nekoliko minuta gledamo pritisak Šeriffa, no njihove akcije završavaju u bloku, ili su pak neprecizne u završnici
26' prtisnuli su domaćini. Apatič se našao u fantastičnoj prilici, bio je sam pred Kelavom, ali je loše pucao pored gola
23' vrlo dobra prilika za Šeriff, ubacio je Georgiev, no Stanojević loše gađa i lopta odlazi preko gola
19' Nakon pogotka, Dinamo je potpuno preuzeo inicijativu, pa je tako ponovno zaprijetio
14' Badelj je izvrsno pronašao Beqiraja koji je izbjegao zaleđe i sa deset metara neometan svladao domaćeg golmana.
14' gool za Dinamo - Beqiraj!

13' ništa se ne događa na terenu. Igra se većim dijelom na sredini, a jedina dobra vijest je da Dinamo ima više loptu u svom posjedu
5' korner za Dinamo, bila je gužva u šesnaestercu Šerifa, na kraju svega novi korner za Dinamo
4' u prvim minutama utakmice domaći Šerif je puno agilniji
3' Stanojević je oprobao udarac s nekih 25 metara, ali bezopasno za Kelavu
2' Tonel je izbio loptu i sad Šerif ima prvi korner na utakmici, no Dinamo se obranio
1' započela je utakmica u Tiraspolu