LIGA PRVAKA - 3. KOLO

Dinamo protiv Ajaxa traži prve bodove

18.10.2011 u 20:30

Dinamo večeras (20.45) igra utakmicu trećeg kola Lige prvaka. Protivnik je ugledni europski klub Ajax koji je četiri puta bio prvak Europe. Hrvatski predstavnik nema ugodnih domaćih iskustava s nizozemskom momčadi, a može li se to promijeniti saznajte u tekstualnom prijenosu tportala

Dinamo će pokušati produljiti san o prezimljavanju u Europi. Hrvatski prvak još nema ni boda ni gola u Ligi pa je pobjeda imperativ kako bi se ostalo u igri za europsko proljeće.

Ajax, koji ima bod, je stari znalac Dinama. 'Modri' su u Amsterdamu imali zapažene rezultate, ali zato u svojem dvorištu u tri utakmice nisu niti jednom zatresli gostujuću mrežu te su samo jednom ostali neporaženi.

Spomenimo kako nizozemska momčad u Zagreb dolazi u lošoj formi, jer nije pobijedila u zadnjih šest utakmica.

U drugom susretu skupine Real na Santiago Bernabeu dočekuje Lyon. Španjolci imaju maksimalnih šest bodova, a Francuzi četiri.

Sastavi:
Dinamo: Kelava - Vida, Tonel, Šimunić, Ibanez - Leko, Calello (od 80. Tomečak), Badelj (od 46. Kovačić) - Sammir - Rukavina, Beqiraj (od 69. Pokrivač)
Ajax: Vermeer - Van der Wiel, Alderweireld, Vertonghen, Anita - Enoh, Eriksen, Janssen - Sulejmani, Boerrigter - S. de Jong

Dinamo - Ajax 0:2

90+4 - kraj utakmice
90+4' - Rukavina iz blizine puca ravno u vratara
90+3' - Ibanezov udarac Vermeer je odbio u korner
90' - 0:2 - GOOOOL - Eriksen je prvo nadmudio Tomečaka, a zatim sam izašao pred Kelavu i završio posao
89' - Rukavina je pokušao iznuditi jedanaesterac, ali sudac se nije oglasio
88' - nakon kornera Kelava nije dobro reagirao, a lopta se od Vide odbila umalo u korner
86' - Tomečak je požutio
83' - Dinamo nema ideje kako da jednostavno dođe do suparničkog gola
80' - ušao je Tomečak umjesto Calella
79' - De Jong je zatresao vratnicu udarcem glavom
78' - Calello je u izglednoj situaciji sa 14 metara pucao traljavo
76' - Šimunić je požutio
75' - Janssen je izašao sam pred Kelavu, a hrvatski vratar je spasio Dinamo
69' - Pokrivač je ušao umjesto Beqiraja, a publika je to popratila skandiranjem 'Kruno odlazi!'
69' - prvo je previše petljao Beqiraj, a zatim je Kovačić raspalio preko gola
66' - Leko je opalio s više od 20 metara, ali bilo je to preslabo da bi se svladao gostujući vratar
64' - Kovačić je proigrao Ibaneza kojem je lopta pobjegla u ruke Vermeerea
61' - Sammir je požutio
60' - nova prilika za 'kopljanike', srećom udarac Alderweirelda je prohujao pored desne Kelavine vratnice
58' - Janssen s desne strane ravno u ruke Kelave, Dinamo je zasad bezopasan
55' - ubačaj Ajaxa s desne strane, kelava je odletio u prazno, ali je Tonel izbio u korner
53' - Boerrigter je izbjegao zaleđe, ali Kelava je brži
49' - 0:1 - GOOOOOL - Sulejmanijeva asistencija za Boerrigtera koji je precizan
47' - Kovačić je proigrao Sammira koji je zamalo pobjegao gostujućoj zadnjoj liniji
46' - počelo je drugo poluvrijeme

45+2' - De Jongov ubačaj, preletio je sve i okrznuo vratnicu
43' - Kelava i Vertonghen su se sudarili, srećom sudac nije pokazao na bijelu točku
42' - Boerrigter je ostao sam na lijevoj strani, ali je pucao preko gola
41' - Kelava je obranio novi zicer De Jongu
40' - Sammir je s 15 metara opalio, ali Vermeeren se nije dao iznenaditi
39' - Sulejmanijev udarac s 20-ak metara otišao je daleko od gola
38' - Tonel je u zadnji tren zaustavio De Jonga
36' - Rukavina je prošao dva igrača Ajaxa i zatim sa 16 metara pucao preko grede
34' - sudar glavama Vide i De Jonga, Nizozemac je ostao ležati te mu se ukazala pomoć
33' - Sulejmani je nadskočio Ibaneza, ali bio je to lak posao za Kelavu
30' - Sammir se poigrava s Ajaxovim igračima, ali ostatak momčadi ga ne prati, nakon njegovih upotrebljivih lopti uvijek netko zabrlja, sada je to bio Badelj
28' - loše ispucavanje Kelave ostalo je nekažnjeno
26' - Dinamove kombinacije na rubu kaznenog prostora Ajaxa ne daju rezultata
24' - Eriksen je izbjegao zaleđe, ali je Kelava obranio
22' - Sulejmanijev udarac je pogodio Ibaneza te je otišao ravno u ruke Kelave
20' - opasan ubačaj s lijeve strane, a De Jong je glavom pucao pored lijeve vratnice
16' - razdoblje igre bez prilika
13' - Vida je požutio
10' - Vertonghen je opalio bombu s 25 metara, Kelava je odbio, a natrčali De Jong je promašio prazna vrata s desetak metara, najveća prilika na utakmici
9' - Sammir se s lakoćom riješio jednog Ajaxovog igrača, sjurio se prema golu Ajaxa, zatim je proigrao Leku koji je s desne strane jako pucao, ali je Vermeer bio spreman
6' - Alderweireld je pucao snažno sa 17 metara s desne strane iskosa, ali Kelava je odbio loptu dalje od gola
5' - prva prilika za 'modre', Beqiraj se oslobodio čuvara, s 12-13 metara je tukao, ali ravno u ruke Vermeera
1' - odmah pritisak Dinama, Beqiraj je umalo iznenadio gostujuću obranu
1' - počela je utakmica, na tribinama je 30 tisuća navijača