ht prva liga

Dinamo proigrao tek nakon sat vremena; Hajrović i Oršić dalekometnim bombama 'razbili' Slaven Belupo

17.02.2019 u 19:57

Nogometaši Dinama su u 21. kolu Hrvatski Telekom Prve lige na Maksimiru pobijedili Slaven Belupo 3:0. Trener 'modrih' Nenad Bjelica odmarao je većinu igrača iz prve postave za uzvratnu utakmicu šesnaestine finala Europske lige protiv Viktorije Plzen (četvrtak, 21. veljače), a golove su zabili Hajrović, Oršić i Musa

Prvo je poluvrijeme na Maksimiru bilo poprilično skromno. Dinamo je istrčao u potpuno izmijenjenom sastavu, znakovito je kako se trener Nenad Bjelica odlučio da susret protiv Slaven Belupa ne započne niti jedan igrač iz utakmice Europske lige s Viktorijom Plzen.

Iz prvih 45 minuta možemo istaknuti tek prodor Atiewmena koji na kraju nije završio ni udarcem u okvir gola 'farmaceuta'. Gosti su sjajnu priliku imali u samoj završnici prvog poluvremena, a 'počastili' su ih 'modri'. Golman Zagorac loše je ispucao loptu koju je uzeo Bogojević. Pucao s vrha šesnaesterca, ali taj pokušaj brani Dinamov golman i tako se iskupio za lošu reakciju nekoliko trenutaka ranije...

I nastavak utakmice donio je istu sliku, Dinamo je dominirao, držao loptu, a gosti čekali priliku preko kontri.

• +9
Hrvatski telekom Prva HNL, 21. kolo, Dinamo - Slaven Belupo Izvor: Pixsell / Autor: Marko Lukunic/PIXSELL

A onda se nakon sat vremena igre nešto 'prelomilo'. Prvo je Komnen Andrić sjajno opalio u 65. minuti, ali golman gostiju Filipović sjajno je reagirao i spasio svoju mrežu.

Dvije minute kasnije Dinamo je stigao do vodstva. Majer je proigrao Izeta Hajrovića, ovaj se izborio za šut. Opalio je Hajrović s nekih 25 metara, bio je to izuzetan šut, pogodio je same rašlje nemoćnog Filipovića.

Deset minuta kasnije Dinamo je zabio za 2:0. Sad je strijelac Mislav Oršić, zabio je s nekih dvadesetak metara, a bio mu je to peti gol u Hrvatski Telekom Prvoj HNL.

U 84. minuti Andrić se našao u još jednoj dobroj situaciji, no njegov je pokušaj zaustavio Filipović. Tri minute kasnije, nova šansa za Dinamo. Oršić je sjajno proigrao Majera koji je pogodio vratnicu.

Konačnih 3:0 u 88. minuti postavlja Mario Musa, samo sedam minuta nakon ulaska u igru.

Vodeći Dinamo sada ima 54 boda, Osijek je drugi s 40, slijede Rijeka s 38 i Lokomotiva s 35. Slaven je ostao sedmi s 21 bodom, a Istra 1961 deveta sa 16, između njih je Inter s 18.