DERBI U PARKU MLADEŽI

Dinamo pobjednički kroz Split

13.11.2010 u 21:55

Posljednja utakmica 15. kola Prve HNL donosi derbi između Splita i Dinama. Split se ove godine nakon dugog perioda vratio u najelitniji nogometni rang, a sada u svom Parku mladeži dočekuju lidera prvenstva

U svojoj premijernoj prvoligaškoj sezoni nakon dugo godina nogometaši Splita bilježe fantastične rezultate. Nakon 14. kola igrači trenera Katalinića drže četvrto mjesto i spadaju u redu ugodnih iznenađenja. Sada po prvi puta imaju priliku igrati protiv Dinama, a s obzirom da je trener Katalinić sa svim momčadima koje je vodio, namučio 'modre', garantira da će ovo biti izvrsna utakmica. Utakmica počinje u 20 sati, a tekstualni prijenos pratite na tportalu.

Split - Dinamo 0:1
Strijelac: 0:1 Calello (52')

90' završila je utakmica
90' igrati će tri minute sučeve nadoknade
90' kakva prilika za Split. Obilinović glavom puca, ali Kelava odlično brani
83' Obilinović puca iz daleka, ali neprecizno
82' sve je manje uzbuđenja na terenu
80' nema više povezane igra kod Splita i nikako ne mogu kreirati neku priliku
76' ne može se reći da se Split ne trudi, no u drugom dijelu nisu imali niti jednu pravu priliku
72' još je nešto manje od 20 minuta i toliko vremena nade za Splićane da mogu barem izjednačiti
67' porasla je agresivnost domaćina
64' nova prilika za Dinamo, Bečiraj se našao pred golmanom Vukovićem, ali je golman Splita na vrijeme izašao s gola i spasio čistu priliku za 'modre'
56' lijepa prilika za Split, ali Vitaić puca neprecizno
52' krasna akcija Dinama, pucao je s vrha šesnaesterca Callelo kojem je to prvi pogodak u karijeri
52' gool za Dinamo

46' krenuo je nastavak utakmice, promjena u sastavima nema.
45' završilo je prvo poluvrijeme
45' čvrsta i borbena utakmica. Split se pokazuje kao neugodan suparnik, dok Dinamo zasad ne uspjeva povezati svoje redove
35' kakva prilika za Split. Nakon gužve do lopte je došao Šimić koji iz blizine tuče preko gola
32' ozbiljan prilka Hajduka. Sve je napravo Sead Bučan koji je tukao iskosa sa desne strane, ali malo pored gola
27' lijepa prilika za Split, Golubović glavom tuče iskosa sa lijeve strane, ali Kelava brani bez poteškoća
21' odlična akcija Dinama i još krasnija obrana Vukovića. Sammir je prešao nekoliko igrača, zatim je kombinirao s Bečirajem te pucao sa 14 metara, ali je Vuković krasno obranio
19' napravljeno je čak 17 prekršaja dosad
15' ono što obilježava dosadašnji dio utakmice jest trka, pogotovo domaćina koji će dati i posljednji atom snage
11' Sammir je petljao u kaznenom prostoru Splita, ali se ispriječio Vitajić i sve počistio
9' domaćini su uspjeli uspostaviti ravnotežu, čak su par puta natjerali obranu Dinama na panične reakcije
5' Dinamo je daleko dominantniji u uvodnim minutama utakmice
3' zanimljivo je istaći kako Split ove sezone ne zna za poraz na svom stadionu, dok Dinamo ima seriju od sedam uzastopnih pobjeda
1' započela je utakmica u Splitu