MAXTV PRVA LIGA - 14. KOLO

Dinamo minimalno ali zasluženo svladao Zagreb

05.11.2011 u 14:40

U subotu od 15 sati igrane su tri utakmice 14. kola MAXtv Prve lige, a rezultati su Cibalia - Istra 1:0, Karlovac - Zadar 2:0 i Lučko - Lokomotiva 2:2. Od 17 sati igrali su Hajduk - Varaždin 3:0. Od 19 sati igrali su Dinamo i Zagreb a s 1:0 slavili su domaćini

Tekstualne prijenose utakmica 14. kola MAXtv Prve lige pratite ovdje.

DINAMO - ZAGREB 1:0

90'+2 korner za goste, ali sudac svira kraj
90'+1 Rukavina puca, ali Lapić izbija u korner
85' - Beqiraj je u prigodi, Vidaković brani
82' - slobodnjak za Dinamo, ali gosti izbacuju u korner
80' - Krstanović je pao na rame i morat će izaći a ulazi Rukavina
73' - na drugoj strani i Krstanović je imao idealnu priliku
72' - iz skraćenog kornera Frljužec je pokušao iznenaditi Kelavu, ali Dinamov je vratar bio oprezan
70' - Jurendić ušao umjesto Nikšića
69' - Beqiraj je ostao pred Vidakovićem, dobio loptu ali i promašio
68' - Oršulić izbija loptu pred Krstanovićem
67' - ubačaj s lijeve strane , ali pred Vidakovićem nema dinamovih igrača
59' - Ademi je ušao umjetso Leke; mijenja i Ciprić - umjetso Medića ulazi Abdurahimi
59' - sa sjeverne tribine poletjela je raketa koja je doletjela na Zagrebovu polovinu igrališta
58' - odličan udarac Krstanovića, ali s 20-tak metara pogađa vratnicu
56' - dobra akcija Zagreba, a ubačaj Štigleca Kelava hvata
55' - Leko, Badelj i Beqiraj kombiniraju, ali Tomečak ne stiže do lopte
50' - Dinao nastavlja u istom ritmu, ali bez konkretnih prilika
46' - počelo je drugo poluvrijeme

45' KRAJ POLUVREMENA
42' - Vidaković opet izlazi kao pobjednik u duelu s Krstanovićem
37' - Badelj ne stiže na dodavanje Beqiraja
33' - Vidaković opet sjajan
32' - Krstanović sjajno puca ali i Vidaković odlično interevenira
30' - iz daljine je Štiglec jako pucao, ali Kelava uspjeva zaustaviti udarac
28' - Beqiraj se sjajno izborio za jednu loptu, ali Vidaković je pravovremeno istrčao i spasio svoj gol
27' - Zagreb igra prililčno otvoreno
21' - Krstanović je bio pred golom Zagreba, ali se spetljao
17' - Maleš iz daljine prema Kelavi, ali neprecizno
16' - ozljeda Vrsaljka, ušao je Tomečak
13' - nakon odličnog prodora Frljužeca, Nikšić je zapucao veliku prigodu
10' - Beqiraj je očito raspoložen i opet prijeti Vidakoviću
 7' - Beqiraj poentira za vodstvo Dinama 1:0
 6' - Vrsaljko iz daljine ali par centimetara previsoko
 3' - lijep pokušaj Badelja, ali nije bilo potrebe za intervencijom Vidakovića
 1'- počeo je dvoboj u Maksimiru, na kojem su se opet okupili Bad Blue Boysi koji na piku imaju Milana badelja

HAJDUK - VARAŽDIN 3:0

90'+2 KRAJ UTAKMICE
90' - Maloča je dovukao loptu do 16-erca, ali gabrićev je udarac završio u bloku gostiju
88' - Golubar prijeti iz daljine, ali Subašić uspjeva, uz manje probleme, zaustaviti udarac
87' - Sarić prema sharbiniju, ali Dreven pravovremeno istrčava
83' - Sačer opet u prilici, ali i Subašić dobro intervenira
80' - Lendrić na ubačaj Sarića puca glavom, ali i Dreven je sjajan
80' - velika greška Hajdukove obrane, ali Glavina puca pokraj gola
79' - Sačer grubo zaustavlja  Gabrića i dobiva žuti karton
74' - Lendrić je dobio dobru loptu od Luštice, ali pucao je preko gola
67' - Jhonnes se opet našao u prigodi, ali Subašić u padu sprječava pogodak
63' - ušli su Sarić i Lendrić, a izašli Vuković i Vukušić
61' - jak i precizan udarac Jamesa, ali dreven ga zaustavlja
60' - sudac Trampus opet nije svirao penal za goste; pao je Vugrinec, ali se ni gosti nisu bunili
55' - nakon greške Gabrića, lopta je stigla do Jhonnesa, ali Subašić brani njegov udarac
54' - dobar prolaz i ubačaj Cerovečkog kojeg Maloča izbija u aut
52' - dobro rpoigravanje gostiju, ali Tokić je bio u zaleđu
50' - Hajduk prijeti preko Sharbinija, ali gosti izbijaju loptu u korner
46' - trener Balakov priliku je dao ipovratniku Dragi Gabriću

45'+1 - KRAJ PRVOG POLUVREMENA
42' - Sačer je ušao s desne strane pred gol Hajduka, ali pucao je preko gola
40' - dobio je Tomasov dugu loptu od Luštice, zaobišao Drevena i pogodio za 3:0
39' - Rašić šalje nepotrbljiv ubačaj
36' - gosti su tražili penal, ali sudac Trampus samo je odmahnuo rukom a u nastavku akcije domaćih Vuković je zapucao dobru prigodu
30' - jak udarac Vugrineca, ali pokraj gola pa Subašić ne treba intervenirati
26' - James ubacuje prema Vukoviću, no Crnogorac ne uspjeva doći do lopte
21' - Inoha u zadnji čas izbija loptu ispred Sačera
19' - Stiven Luštica lijepim udarcem s 20-tak metara pogađa za 2:0
16' - Andrić u zadnji čas izbija loptu ispred Tokića
15' - Maloča zaustavlja centaršut Rašića, Torcida je svoje igrače počastila zvižducima
10' - Varaždin iako gubi uspjeva pratiti ritam domaćina, pa čak i stvoriti koju polupriliku
 2' - Andrić odlično proigrao Vukovića koji pogađa za 1:0

KRAJ UTAKMICA (igranih u 15 sati)
90'+4 Lilaj je imao prigodu za Lokomotivu, ali Kovačić obranio
90'+3 Bartolivić je ipak uspio pogoditi za vodstvo Cibalije, iz okreta ja opalio udarac s 11 metara i pogodio mrežu
90' - Bartolović je imao možda i posljednju priliku na utakmici, ali nije stigao na ubačaj
83' - vratar Lučkog Kovačića sprječava pogodak Lokomotive, pritisak gostiju koji imaju već osmi korner
80' - Cibalia i dalje pritišće, ali gosti su dobro postavljeni i ne dopuštaju domaćim napadačima da zaprijete Manceu
72' - Lučko je lijepim golom Fučeka uspjelo izjednačiti na 2:2
70' - Cibalia pritišće prema golu Istre, ali zasad bez uspjeha
60' - pogodak i u Karlovcu, Novinić povećava prednost protiv Zadra
59' - Jurić dovodi Lokomotivu u vodstvo protiv Lučkog, pogodivši donji lijevi kut
52' - Sunara izboksao udarac Mršića i spriječio izjednačenje
51' - Lokomotiva je stigla do izjednačenja
50' - Pavličić je ubacio pred gol protivnika, no lopta je prošla kraj gola svega pola metra
46' - počela su druga poluvremena

45' - KRAJ PRVIH POLUVREMENA
41' - Cibalia prijeti preko Pavličića a gosti uzvračaju preko Alimija
41' - Lučko vodi s 41. a trijelac je Leopold Novak
39' - Ćurjurić izveo slobodnjak ali Sunara brani
35' - Petrak pogađa rašlje, ali Mitrović brani
25' - Lučko je još uvijek orjentiran na obranu, bez prijetnji golmanu gostiju
21' - Prgomet je imao dobru prigodu za Cibaliju
19' - Ivan Santini imao je 'slobodnjak' za Zadar, ali lopta je pogodila tek živi zid a opasnost prošla a isti je igrač još nekoliko puta prijetio domaćinima
18' - 'lokosi' imaju polupriliku
16' - pritisak Cibalije, koja je izvela već četvrti korner, a vratar Mance ima puno posla
12' - Istra se odlično drži u Vinkovcima
 4' - Lokomotiva ima priliku preko Borasa, ali Buden je spasio gol Lučkog
 2' - nakon prvog kornera, nakon kornera Novinić pogađa mrežu Ježine za vodstvo Karlovca
 1' - Zadar već u 30. sekundi prijeti domaćinima
 1' - počele su utakmice 14. kola, zajedničko za sve tri utakmice jest mizerna posjeta, na tri utakmice tek 1500 ljudi