ŽILAVI FENJERAŠI

Dinamo golom s bijele točke opet pobjegao Rijeci

16.04.2016 u 20:50

Subotnji program 31. kola MAXtv Prve lige zatvorili su gradskim susretom Dinamo i zagreb, a bodovi su očekivano ostali na Maksimiru

Dinamo je imao imperativ zadržavanja 'komforne' prednosti uoči izravnog dvoboja s pratiteljima iz Rijeke u utorak. Obzirom da je protivnik bio odavno otpisani Zagreb očekivao se relativno lak posao. No, nije bilo tako. Pobijedili su golom taravela iz kaznenog udarca u 39. minuti, mreže se do kraja dvoboja nisu tresle.

Zagreb se postavio kao da nema što izgubiti i u prvih 20 minuta bio konkretniji protivnik. No, promašili su izglednu situaciju u kontri 5:3 i uskoro je Dinamo pronašao načina za dominacijom na sredini terena.

Trenutak odluke došao je u 39. minuti kada je Soudani iznudio (prekršaj je postojao) kazneni udarac, a iznenađujući izvođač Jeremy Taravel rutinirano spremio loptu u mrežu.

Do kraja dvoboja Dinamo je propustio više izglednih prilika, dok Zagreb nije uspio sasvim konkretno zaprijetiti golu domaćina. I nakon dvoboja Zagreb ostaje potpuno usamljen na dnu, dok se Dinamo vratio na četiri boda prednosti pred Rijekom kod koje gostuje u utorak.

Lokomotiva Rijeka 0:1
Dinamo Zagreb Zagreb 1:0