PROFITIRAO - DINAMO

Derbi na Rujevici bez pobjednika; Bočkaj iz slobodnjaka poništio uklizavanje Hebera

16.09.2018 u 21:06

U zadnjoj utakmici sedmog kola Hrvatski Telekom Prve lige na Rujevici su Rijeka i Osijek odigrali 1:1

U prvih 45 minuta nije bilo pogodaka, ali to ne znači da nije bilo prilika i dobrog nogometa. U tom periodu Osijek je ostavio bolji dojam i mogao je žaliti za dvije prilike.

Prva je stigla u 15. minuti kada je Marić proigrao Mudražiju u šesnaestercu, ovaj je s lijeve strane došao na 7-8 metara od Sluge koji je odbio loptu prema Mamiću, a prosudba sudaca je bila da domaći branič pritom nije igrao rukom. Definitivno sporna situacija!

Drugu šansu gosti su imali u 40. kada je Marić bio u situaciji '1 na 1', ali je prebacio vratara i gredu.

Što se tiče Rijeke izdvajamo trenutak iz 21. minute. Heber je došao ispred Malenice, a osječki golman odličnom reakcijom sačuvao svoju mrežu.

U nastavku su došli golovi. Pred više od pet tisuća gledatelja, u 57. minuti, Janža je neoprezno izgubio loptu, Pavelić je idealno centrirao, a Heber uklizao na loptu za 1:0.

Rijeka – Osijek 1:0, Heber 57' Izvor: Društvene mreže

Samo tri minute kasnije Sluga je zaustavio pokušaj Bočkaja iz blizine, ali nije mu to uspjelo u 64. minuti kada je isti igrač izveo slobodnjak, s 20 metara prebacio živi zid i pogodio desni kut za izjednačenje.

Rijeka – Osijek 1:1, Bočkaj 64' Izvor: Društvene mreže

Par minuta kasnije čisti pogodak spasio je vratar gostiju Malenica koji je nogom obranio udarac glavom Escovala.

Do kraja utakmice tempo je pao, igrači obje momčadi više nisu preuzimali rizik u igri te je završilo najrealnije, svakom po bod, a to je scenarij s kojim je najviše profitirao vodeći Dinamo.

Dinamo ima 17 bodova, Osijek je drugi sa 14, a slijede Rijeka i Lokomotiva sa po 13 bodova...

Rijeka – Osijek 1:1, 7. kolo 2018./19. (sažetak) Izvor: Društvene mreže