BEL - SAD 2:1

De Bruyne i Lukaku odveli Belgiju u četvrtfinale

01.07.2014 u 21:50

Dvobojem Belgije i SAD-a završilo se natjecanje u osmini finala 20. SP-a u nogometu. No, kao i u još četiri dvoboja, i ovaj je doživio produžetke, jer nakon 90 minuta bilo je 0:0. U produžetku je Belgija zabila dva gola, a Amerika jedan

BELGIJA: Courtois, Alderweireld, Kompany, Vertonghen, Witsel, De Bruyne, Fellaini, Hazard, Mertens, Van Buyten, Origi
SAD: Howard, Gonzalez, Bradley, Besler, Beasley, Dempsey, Bedoya, Jones, Zusi, Cameron, Johnson

KRAJ UTAKMICE
117' - nova prilika za Ameriku
114' - kakva akcija Amerikanaca; Courtois je spasio sigurno izjednačenje...
111' - Hazard izašao, ušao Chadli
111' - sada je i Lukaku u prilici, ali Howard još jednom spašava svoj gol
109' - Jones je promašio gol za koji centimetar - Amerikanci opasno prijete
107' - GGGOOOLLL - Green tek što je ušao, sjajno posrpema asistenciju Bradleyja
106' - počinje i drugi dio produžetka

105'+1 - Kraj provg dijela produžetka
105' - Green je ušao, Bedoya izašao
105' - GGGOOOLLLL - De bruyne je asistent, a Lukaku strijelac za 2:0
104' - nisue Belgijanci odustali od gola, Mirallas je sada pucao, ali Howardu ne popušta koncentracija
102' - pokušaji Amerikanaca sve su žešći; ubacio je Beasley, ali nije bilo nikog na njegovom ubačaju
100' - pokušavaju Amerikanci doći do izjednačenja
97' - sada Lukaku prijeti Howardu, ali američki vratar brani
96' - Lukaku je opet napravio dobar posao, no Vertonghen je zakomplicirao i promašio izglednu priliku
93' - GGGOOOLLL - Lukaku je oteo jednu loptu, De Bruyne ispratio akciju i zabio za 1:0
92' - Beasley je ubacio s lijeve strane, a Jones glavom pucao preko gola
91' - počinje prvi dio produžetka: Lukaku je zamijenio Origija

90'+3 ZAVRŠILO JE I DRUGO POLUVRIJEME
90'+1 16. korner Belgije, Fellaini puca, ali preko gola
90' - sada je u prilici Kompany, ali Howard opet brani
88' - nova sebičnost Hazarda, ali umjesto da doda, pucao je iz prve - u vanjsku stranu mreže
85' - opet Howard, sada puca Origi
83' - Kompany podvalio za Van Buytena, ali Beasley pravovremeno ulazi u blok
79' - Hazardov pokušaj, Howard ga zaustavlja
76' - Mirallas je sada u 100-postotnoj prilici, ali Howard brani
73' - izlazi Zusi, ulazi Wondolowski
71' - nova odlična prilika za Belgiju, ali Origijev udarac brani Howard
71' - tu i tamo zaprijete i Amerikanci
69' - Witsel jakim udarcem s 18 metara, ali kraj gola
67' - premoć Belgije vidljiva je iz broja udaraca - 20:3
65' - pritisak Belgije se nastavlja
61' - Mirallas je ušao, Mertens izašao
60' - Mertens petom na asistenciju Origija, ali pokraj gola
58' - nakon duže 'šutnje', evo i Amerikanaca, Zusi je pucao, ali u blok Belgijanaca
57' - pritisak Belgijanaca sve jači, Vertonghenov volej otišao je malo preko gola
56' - Origijev udarac glavom, ali završio je na vratnici; ostaje 0:0
54' - odlična ubačaj Vertonghena, ali Origi nije stigao na loptu
52' - Fellaini puca iz daljine, ali neprecizno
47' - De Bruyne vanjskom, Mertens glavom, ali Howard izbacuje
46' - počinje drugo poluvrijeme

45'+3 KRAJ PRVOG POLUVREMENA
45'+1 De Bruyneov sjajan volej, ali lopta je išla ravno u Howarda
45' - Amerikanci su izborili korner, ništa
41' - sada i SAD napada, Yedlin je dobro ubacio, ali Bedoya nije dobro zahvatio loptu
38' - ubačaj s desne prema Dempseyju, ali Van Buyten u zadnji čas izbija loptu
32' - Yedlin je ušao umjesto ozlijeđenog Johnsona
30' - pritisak Belgijanaca je sve jači, sada je Origi u prodoru...
29' - Hazard puca iz daljine, ali Howard mirno hvata loptu
26' - još jedna sjajan akcija Belgije, ali u zadnji čas ispred Hazarda izbija Beasley
23' - Vertonghen je 'ukrao' loptu i povukao kontru, ali De Bruyne je pucao jako loše
21' - Dempsey je sada bio kudikamo opasniji, no vratar Belgije dobro je reagirao
20' - imali su Amerikanci korner, ali nisu zaprijetili Courttoisu
18' - Cameronov grubi start na Mertensa - za žuti karton
16' - jedan je navijač utrčao u teren, zbog čega je utakmica prekinuta na minutu i pol
14' - pokušaj kontre Belgijanaca, ali sedmorica Amerikanaca začas se vratilo pred svoj gol i spriječilo ikakvu opasnost
12' - smušenost obrane Amerikanaca, za 4. korner Belgije; ali ništa ni od tog ubačaja
3' - Amerikanci su uzvratili Belgijancima; nudi li se to dobra i zanimljiva utakmica?
1' - Belgija je već u prvoj minuti bila u dobroj prilic; Origi je pobjegao obrani SAD-a i izbio sam pred Howarda, ali ovaj mu je zaustavio udarac