Davis cup: Čilić i Mayer u borbi za prvi bod

04.03.2011 u 12:50

Sportski vikend u Hrvatskoj obilježit će dvoboj prvog kola Davis cupa između Hrvatske i Njemačke u maloj dvorani Doma sportova u Zagrebu. Prvi meč će igrati Marin Čilić i Florian Mayer

5. set 6:1 za Hrvatsku!!!

Čilić ništa nije prepuštao slučaja, odmah je završio meč i donio veliku pobjedu (6:1)
Marin je izvukao 0:30 i uz malu sudačku pomoć došao do golemih 5:1
Dvostruka pogreška Mayera za drugi gubitak servisa, Čilić ima dva breaka viška i meč u rukama (4:1)
Čilić je sigurno sadržao svoj servis, Mayer ni sada nije imao šanse (3:1)
Mayer je brzo osvojio gem (2:1)
Dva asa u pravo vrijeme, Čilić je sačuvao svoj početni uadarc (2:0)U najduljem gemu meča, Čilić je oduzeo servis, sjajan početak odlučujućeg seta (1:0)

4. set 6:3
za Hrvatsku
Bravo za Čilića, osigurao je odlučujući set (6:3)
Mayer je obranio svoj početni udarac (5:3)
Bez izgubljenog poena Čilić je zadržao break prednosti (5:2)
Mayer je smanjio bez većih problema (4:2)
Hrvatski tenisač s lakoćom je zadržao svoj servis (4:1)
Dobra igra Čilića koji je breaknuo suparnika, mali korak prema petom setu (3:1)Uz malo više muke Čilić je stigao do drugogt gema (2:1)Jednako dobar je bio i Nijemac Mayer (1:1)
Čilić je uspješno krenuo (1:0)

3. set 6:4
za NjemačkuMayer sada nije kiksao i sigurno je došao do svojeg drugog seta (4:6)Čilić je svoje odradio i približio se na gem zaostatka (4:5)Nevjerojatno, Mayer je imao tri vezane set lopte, ali je uspio izgubiti gem (3:5)Nada u preokret trajala je kratko. Čilić ni treći puta nije zadržao svoj servis (2:5)Hrvatski predstavnik se je dokopao break lopte te ju je iskoristio (2:4)Čilić je napokon osvojio vlastiti servis i prvi gem u setu (1:4)Siguran gem njemačkog tenisača za veliko vodstvo (0:4)Čilić je i drugi puta u trećem setu izgubio servis (0:3)Mayer je preživio. Čilić je imao jednu break-priliku, ali nije uspio uzvratiti (0:2)Loše je počelo. Mayer je napravio break (0:1)

2. set 6:0
za Hrvatsku

Čilić je u velikom stilu osvojio prvi set u životu protiv  Mayera (6:0)
Razigrani Čilić nezadrživo ide prema izjednačenju (5:0)
Marin je probio blokadu i novim sjajnim gemom gotovo osigurao drugi set (4:0)
Čilić je ekspresno potvrio break (3:0)
Prva break lopta i prvi break za sve raznovrsnijeg Čilića (2:0)
Marin je ostao miran i nakon sudačke greške i uzeo svoj servis (1:0)

1. set: 6:4
za Njemačku

Mayer bez problema uzima prvi set, svoj šesti uzastopni protiv Čilića (4:6)
Mayer je dočekao priliku i nakon dugog gema iskoristio drugu break šansu (4:5)
Nijemac rutinski nastavlja put prema 13. igri (4:4)
Iako ima deset pogrešaka Čilić lako održava prednost (4:3)
Mayer opet bez tegoba do izjednačenja (3:3)
Stabilni servisi i aktivna igra Čilića, Mayeru tek jedan poen (3:2)
Mayer rutinski uzvraća i drugi put. Opet igra vrlo dobro (2:2)
Brzim poenima Čilić izbjegava komplikacije (2:1)
Čilić je pogodio jedan retern, ali više od 40:30 nije mogao (1:1)
Marin je izvukao 15: 30 i osvojio prvi gem (1:0)

Dvorana je gotovo prazna, nadajmo se da će se tijekom vikenda situacija promijeniti
Marin kaže da je iz ovih poraza izvukao pouke i da zna kako svladati svoju 'crnu mačku'.
Posljednji dvoboj imali su nedavno u četvrtfinalu Zagreba, Mayer je prošao sa 6:3, 6:4
Mayer i Čilić su igrali dva puta u karijeri i Marin svestranom Nijemcu nije uspio uzeti niti jedan set.