nba liga

Dario Šarić je odigrao još jednu svestranu partiju, nova ozljeda Bojana Bogdanovića

13.01.2024 u 10:32

Kapetan hrvatske košarkaške reprezentacije Dario Šarić odigrao je svestranu utakmicu za Golden State Warriorse u 140:131 gostujućoj pobjedi protiv Chicago Bullsa. Šarić je za 28:11 minuta provedenih na terenu ubacio 12 koševa uz sedam skokova, šest asistencija te dvije osvojene lopte

Dario Šarić je za 12 koševa potrošio tek šest šutova iz igre, pogodio je dvije od tri kako dvice tako i trice, dok je s linije slobodnih bacanja pogodio dvije od četiri lopte.

Ključnom se pokazala treća četvrtina koju su Warriorsi dobili 48:20 i tako zaostatak 62:75 s poluvremena pretvorili u prednost 110:95 uoči posljednjih 12 minuta kada su uspjeli zadržati vodstvo.

Opet su u redovima višestrukih prvaka briljirali sjajni šuteri Klay Thompson s 30 i Stephen Curry s 27 koševa, dok je najbolji kod Bullsa bio DeMar DeRozan s 39 koševa.

Warriorsi su i dalje na negativnom omjeru pobjeda i poraza 18-20 te se nalaze na tek 12. mjestu Zapadne konferencije, dok su Bullsi s 18-22 na devetom mjestu Istoka.

Los Angeles Clippersi su nastavili nizati odlične rezultate te su sve bliže vrhu Zapada nakon kao što su gosti svladali oslabljene Memphis Grizzliese 128:119, a hrvatski centar Ivica Zubac u taj je uspjeh ugradio šest koševa (šut za dva 2-5, slobodna bacanja 2-2) uz 11 skokova i dvije blokade. Goste su do pobjede vodili Paul George s 37 i Kawhi Leonard s 22 koša, dok domaćima nije pomoglo 21 koš Jarena Jacksona i 20 koševa Xaviera Tillmana.

Clippersi su s 25-13 četvrti na Zapadu, dok su Grizzliesi s 14-24 na 13. mjestu Zapada.

Priliku za igru u petak je dobio i Luka Šamanić u dresu Utah Jazza, on je u uvjerljivoj 145:113 domaćoj pobjedi protiv Toronto Raptorsa sudjelovao s četiri koša (šut za dva 1-2, slobodna bacanja 2-2) uz jedan skok za 5:33 minuta provedenih u igri. Najefikasniji kod Jazza bio je Lauri Markkanen s 22 koša, dok je Pascal Siakam ubacio 27 za Raptorse.

S omjerom 20-20 Utah je trenutačno 10. na Zapadu, odnosno na posljednjem mjestu koje vodi u "play-in", dok je Toronto s 15-24 na 12. mjestu Istoka.

Bojan Bogdanović zbog ozljede lista propustio je dvoboj Detroit Pistonsa koji su na svom terenu izgubili od Houston Rocketsa 112:110. Imali su domaći u posljednjem napadu priliku ostvariti rijetku pobjedu, ali šut za tricu Jadena Iveya iscurio je iz obruča. Alperen Sengun s 29 i Jalen Green s 28 koševa predvodili su Rocketse koji su sa 19-18 stigli na deveto mjesto Zapada, dok su Kevin Knox i Alec Burks ubacili po 19 koševa za Pistonse koji su uvjerljivo zadnji u čitavoj ligi sa 3-36.

Sjajni srpski centar Nikola Jokić ostvario je svoj 12. ovosezonski "triple-double" s 27 koševa, 14 asistencija i 10 skokova u 125:113 domaćoj pobjedi protiv New Orleans Pelicansa kod kojih je Zion Williamson predvodio goste s 30 koševa. Denver je s 27-13 treći na Zapadu, dok je New Orleans s 23-16 na diobi šestog mjesta.

Minnesota Timberwolvesi zadržali su vrh Zapada sigurnom 116:93 pobjedom protiv slabašnih Portland Trail Blazersa. Rudy Gobert s 24 koša i 17 skokova te Karl-Anthony Towns s 23 koša bili su najbolji kod Wolvesa, dok je igrač s klupe Jabari Walker ubacio 17 za Blazerse.

Minnesota je na vrhu Zapada sa 27-11, pobjedu manje ima drugi Oklahoma City Thunder, dok je Portland s 10-28 na 14. mjestu Zapada.

Zanimljivo je bilo u Miamiju gdje je domaći Heat u lokalnom derbiju svladao Orlando Magic 99:96. Oba su sastava bila prilično oslabljena u ovom važnom dvoboju, prije njega su i jedni i drugi bili na omjeru 21-16, Heat je igrao bez Butlera, Lowryja i Herra, a Magic bez Isaaca, Cartera i Franza Wagnera. Heat je poveo 97:96 košem Bama Adebaya 20 sekundi prije kraja, potom Paolo Banchero nije uspio uzvratiti iako je imao dva pokušaja da bi Haywood Highsmith s pogođena dva slobodna bacanja odveo domaće do 99:96 osam sekundi prije isteka vremena. U posljednjem napadu na utakmici Bancherov pokušaj trice za produžetak nije bio precizan.

Duncan Robinson s 23 i Bam Adebayo s 21 košem i 11 skokova predvodili su Heat, dok 25 koševa Paola Banchera nije bilo dovoljno za Magic.