zna se tko je faca

Izbornik Perkovac iskreno se naklonio jednom igraču: Za života mu treba dići spomenik

13.01.2024 u 10:12

Veličanstvenu su pobjedu izborili hrvatski rukometaši, s čak 10 golova razlike razbili su Španjolce u 1. kolu Europskog prvenstva. Bilo je više nego uvjerljivih 39:29 za izabranike Gorana Perkovca koji je nakon utakmice morao istaknuti jednog svog igrača

'Bilo je izvanredno. Momci su letjeli po terenu. Svaka im čast. Ja ne dijelim lako te epitete i čestitke, ali danas moram - stvarno su igrali perfektnu utakmicu', rekao je hrvatski izbornik Goran Perkovac i nastavio:

'Izvanredna obrana, vrlo koncentriran napad, praktično bez tehničkih grešaka protiv suparnika koji ne da je dobar nego je izvanredan, a nije imao šanse. Njihovi golmani nisu obranili gotovo ništa, što se nije desilo nikada. Ovo je valjda prvi put u povijesti da ništa nisu obranili. Naši su branili solidno, mogu oni to još i bolje, ali obrana je bila toliko dobra da oni nisu mogli doći do šanse. To je ključ našeg uspjeha, na tome ja gradim uspjeh ove Hrvatske.'

Dojam je kao da su naši rukometaši i sami sebe iznenadili. Deset golova razlike protiv jake Španjolske, to nitko nije očekivao...

Goran Perkovac izjave nakon Španjolske 12.1.2024. Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Hrvatski rukometni savez HRS

'Ako ostane na ovom nivou na kojem su danas pokazali, bit će jako interesantno. Sretan sam jer današnja utakmica pokazuje da ova ekipa može jako puno. Bitno je da sad ostanemo na zemlji i da se dobro, dobro pripremimo za Austrijance, jer mislim da će sljedeća utakmica biti teža nego ova danas', smiruje euforiju Goran Perkovac koji se nakon svega posebno naklonio jednom našem igraču, kapetanu Domagoju Duvnjaku.

Protiv Španjolaca je Duvnjak igrao samo u obrani, ali je od prve do zadnje minute bio je uz momčad i pružao podršku suigračima. To je nakon utakmice naglasio i izbornik Goran Perkovac.

• +7
Slavlje nakon utakmice Hrvatska - Španjolska, EP rukomet, 12.1.2024. Izvor: Cropix / Autor: Ante Cizmic

'Nisam to postigao ja, nego njegovi roditelji. To je izvanredno odgojen momak. Živi za ovu reprezentaciju i za ovu Hrvatsku. Ima nevjerojatno veliko srce za nas sve, našu državu i našu reprezentaciju. Dule će se žrtvovati, ako treba igrati jednu minutu, tu jednu minutu odigrat će izvanredno. Prezadovoljan sam što ga imam u ekipi, pomaže i meni i igračima i svima živima', hvalio je Perkovac našeg kapetana pa zaključio:

'Za života mu treba dići spomenik u ovoj našoj Hrvatskoj jer je on to zaslužio. Dule je institucija!'