Danci kaznili Dinamove promašaje, zabili i drugi gol

06.08.2014 u 20:30

• +14

GNK Dinamo - Aalborg BK

Izvor: Pixsell / Autor: Dalibor Urukalović

Dinamo od 20.45 na maksimirskom stadionu igra uzvratnu utakmicu trećeg pretkola Lige prvaka protiv danskog Aalborga. Ulog je velik, a tekstualni prijenos pratite na tportalu...

Dinamo - Aalborg 0:2

90+4' - kraj utakmice i Lige prvaka za Dinamo
90' - sve je manje nade za Dinamo
86' - 0:2 - GOOOL - drugi gol Jacobsena, izigrana Dinamova obrana i snažan udarac u Eduardov kut
85' - Čop je obavio cijeli posao, ušao u kazneni prostor dodao lijevo, lopta je došla do usamljenog Pjace, a on puca traljavo
84' - Helenius je uzvratio iz daljine, ali pored lijeve vratnice Eduarda
83' - Pintov ubačaj s desne strane, Machado je vrškom kopačke skrenuo loptu prema golu, ali tamo je Larsen
80' - Soudaniju se lopta odbila na 18 metara koji je iz voleaj opalio, ali preko grede
76' - Pjaca je izvagao čuvara, gurnuo na 16 metara za Brozovića koji puca ravno u ruke Larsena
70' - strašna prilika za Jacobsena s 10 metara, centimetri su dijelili Dance od drugog gola
68' - Soudanijev udarac glavom sa pet metara pored gola, koliko Dinamo promašuje
66' - Machado je dobio loptu, varkom se oslobodio čuvara, pucao sa 14 metara i pogađate čudesni Larsen
63' - velika prilika za Dinamo, Brozović je gurnuo na desno za Machada koji sa sedam-osam metara iskosa puca pored suprotne vratnice
60' - ubačaj s lijeve strane, Čop iz prve, a Larsen novom fenomenalnom reakcijom čuva mrežu čistom
55' - Machado je okušao udarac, ali Larsen je prvo ime Aalborga
51' - kakva prilika za Aalborg, nakon par odbijanaca lopta je došla do usamljenog Petersena koji je neometan sa šest metara pucao preko gola
47' - Machado je ubacio s desne strane, Larsenu je ispala lopta, ali ju je ipak opet uspio uhvatiti prije Čopa

45' - kraj prvog dijela
42' - Dinamo djeluje smušeno, Danci sve češće u kontrama prelaze na polovicu 'modrih'
36' - 0:1 - GOOOL - brza kontra Aalborga, a završio ju je Jacobsen

Gol Jacobsena

32' - Danci su potpuno bezopasni, ali u posljednjim minutama ni Dinamo nije složio pravu priliku
24' - sjajna akcija Dinama iz kornera, na kraju je Soudani gurnuo nisu loptu na peterac, ali je danska obrana požrtvovanim uklizavanjem spasila mat situaciju
23' - Machado je gađao s ruba šesnaesterca, ali je Larsen izbio u korner
23' - Arijan Ademi je okušao udarac 20-ak metara, bilo je snažno, ali neprecizno
14' - Brozović se sjurio, pucao sa 17 metara prizemno, ali se Larsen ispružio te je zaustavio udarac
13' - Dinamo je imao već 4-5 ubacivanja u kazneni prostor, ali bez pravog učinka
7' - u uvodnim minutama nismo vidjeli niti jednu ozbiljniju situaciju, ali 'modri' izgledaju rastrčano i kontroliraju stanje na terenu
1' - počela je utakmica, Machado je opalio s lijevicom s 25 metara, ali lak plijen za danskog vratara
0' - na tribinama je pet tisuća ljudi, premalo za tako važan dvoboj

DINAMO: Eduardo - Pinto, Šimunić, Šimunović, Pivarić - Ademi, Machado, Brozović - Soudani, Čop, Antolić.
AALBORG: Larsen - Kristensen, Thelander, Petersen, Mathiasen - Wichman, Würtz, Risgard, Thomsen - Jacobsen, Spalvis.

Podsjećamo, u prvoj utakmici hrvatski prvak je slavio u Danskoj 1:0 golom Brozovića i tako se primakao u posljednju kvalifikacijsku rundu za skupine Lige prvaka. No prolaskom Aalborga 'modri' bi imali osiguran nastup u jednoj od skupina Europske lige.

'Svjesni smo važnosti i značaja kao i rezultata iz prve utakmice, ali i kvalitete koju Aalborg ima. Od prve minute moramo biti puno bolji nego u Danskoj da bi ostvarili rezultat koji želimo. Koncentracija je maksimalna i želimo se što bolje pripremiti. Čeka nas utakmica koja nam garantira jesen u Europi', rekao je trener Zoran Mamić.

'U prvoj utakmici smo bili zadovoljni izvedbom, ali ne i rezultatom. Pokazali smo neke dobre stvari koje danas moramo ponoviti', rekao je gostujući strateg Nielsen.