NOVI PORAZ ZAGREBA

Dalmatinski derbi na Gripama pripao Zadru

23.12.2008 u 20:47

U 14. kolu regionalne košarkaške lige (NLB) Zadar je pobjedom prošao kroz Gripe, a Zagreb je poražen od Vojvodine u Novom Sadu

Split – Zadar 83:91

Zadar se nije poskliznuo na Gripama. Dalmatinski derbi su obje ekipe dočekale s novim trenerima, a gostujući Denis Pleslić bio je uspješniji od domaćeg Tea Čizmića. Zadar je slavio, stigao do devete pobjede i tako ostao prvi pratitelj četvorke iz vrha.

Splićani su se dobro nosili prve dvije četvrtine nakon kojih su gubili 40:43, no u trećoj su Zadrani namjestili ruku, dobili taj period 27:16 i došli do prednosti koju su sigurno održavali do konačnih 83:91.

U splitskim redovima jedini dvoznamenkasti u rubrici koševi su bili Štemberger (26) i Shannon (21). S druge strane Zadrane su predvodili Ivanov sa 24 koša, Perić, Gečevski (osam skokova) i Stipčević sa po 16 i Garnett koji je dodao 10.

Vojvodina – Zagreb 84:75

U derbiju začelja, između dvije najslabije momčadi u regionalnoj ligi, Zagreb je ostao i dalje na samo dvije pobjede. U Novom Sadu Vojvodina je slavila 84:75 i tako upisala četvrti trijumf u natjecanju. 'Mravi' su cijelu utakmicu bili u rezultatskom zaostatku, no u 36. minuti su prvi put stigli do izjednačenja (71:71). Ipak, nisu izdržali, domaćin je odmah napravio seriju 6:0 i tu je bio kraj.

Kod pobjednika Fisher je ubacio 20, a Šutalo 18 koševa, dok su kod Zagreba najbolji bili Žorić (18 koševa), a Štimac i Tomić su dodali po 13.