NBA LIGA

Čudesni Westbrook; treći triple-double zaredom

29.11.2016 u 10:50

Oklahoma City Thunder su sinoć sa 112:103 pobijedili New York Knickse, a Russell Westbrook je upisao još jedan triple-double sa 27 pogodaka, 18 skokova i 14 asistencija

To mu je treći triple-double zaredom, peti u zadnjih sedam utakmica i osmi ove sezone.Westbrook sada ima 26 triple-doubleova u zadnjih 98 regularnih utakmica. Osim njega, 27 koševa zabio je i Enes Kanter za Thunder. Najučinkovitiji u redovima New Yorka bio je Derrick Rose koji je utakmicu završio sa 30 koševa.

Toronto je poveo od početka utakmice i nije ispuštao prednost do kraja, zahvaljujući šutu od 55 posto iz igre, dok je Philadelphia šutirala 42 posto. Dario Šarić je odigrao 23:34 minute i u tom je razdoblju ubacio osma koševa, uz četiri skoka, četiri asistencije i jedan blok.

Philadelphia 76ers su doživjeli još jedan poraz, 11. ove sezone, sinoć su do njih bolji bili Toronto Raptors sa 122:95.

Raptorse je predvodio Kyle Lowry sa 24 koša, od čega je šest trica.Tome je dodao četiri skoka, osam asistencija i jednu ukradenu loptu. Terrence Ross je dodao 22 pogotka. Najbolji strijelac Sixersa bio je Robert Covington sa 22 pogotka.

Stephen Curry i Kevin Durant su zabili svaki po 25 koševa i Golden State Warriors su preokrenuli rezultat u zadnjoj četvrtini da bi na kraju slavili sa 105-100 protiv Atlanta Hawksa što im je 12. uzastopna pobjeda.

Atlanta je u zadnju četvrtinu ušla s prednošću od 81:80, ali onda je Andre Iguodala zabio dva koša, Durant pogodio šut i Shaun Livingston polaganje za seriju Warriorsa od 8-0 koja ih je dovela u vodstvo od 8:81.

Atlanta se približila na 88:85 nakon pogotka Kenta Bazemorea, ali onda su on i Dennis Schroeder promašili dvije trice. Bazemore je nakon toga imao još jedan promašaj s linije trice, a Warriorsi vode sa 91:89. Warriorsi tada zabijaju šest koševa na koje Atlanta nema odgovora. Durant je upisao i 14 skokova, a Klay Thompson je ubacio 20 koševa za Warriorse.

Schroder je predvodio Atlantu sa 24 pogotka, a Hawksima je ovo šesti poraz u sedam utakmica.

12. New Orleans 18 6 12
13. Minnesota 17 5 12