09.03.2016 u 20:28

• +4

Osmina finala LP, Chelsea - PSG

Izvor: Reuters / Autor: John Sibley

Danas je na rasporedu uzvratna utakmica osmine finala Lige prvaka između Chelsea i PSG-a. Susret počinje od 20.45 na Stamford Bridgeu, a tekstualni prijenos pratite na tportalu. Parižani imaju prednost od 2-1 iz prvih 90 minuta u Parizu

Chelsea: Courtois; Azpilicueta, Cahill, Ivanović, Kenedy - Mikel, Fabregas - Pedro, Willian, Hazard - Costa
PSG: Trapp; Marquinhos, Silva, Luiz, Maxwell - Rabiot, Motta, Matuidi - Di Maria, Ibrahimovic, Moura.

Chelsea - PSG 1-2

90+3' - kraj
90' - i prije sudačke nadoknade je jasno kako PSG prolazi u četvrtfinale, zasluženo
85' - Traore je bio u prilici, ali izvrsni Trapp ne dozvoljava domaćinu ni da dođe do izjednačenja
80' - Chelseaju trebaju tri gola za prolaz što izgleda kao nemoguća misija kako trenutačno sve izgleda
75' - Chelsea je izgubljen, PSG je mogao zabiti još koji, ali Chelseajev vratar je jedan od boljih pojedinaca na travnjaku
67' - 1:2 - GOOOL - Di Maria je pronašao Ibrahimovića čiji volej zavrašava u mreži, njegov 50. pogodak u natjecanjima UEFA-e
65' - Trapp je jednao dobar između vratnica na suprotnoj strani
62' - Ibrahimović pokazuje da ga se ne smije ostaviti samoga, ali tu je Courtois
56' - Chelsea je pritisnuo, ali PSG ima rezultat koji ga vodi dalje
49' - udarac Diega Coste je blokiran, ali golgeter Chelseaja odmah daje do znanja kako će i u nastavku biti opasan
46' - drugo poluvrijeme

45' - kraj vrlo dobrog prvog dijela
45' - Trapp se pretvara u prvo ime utakmice, skinuo je pokušaj Diega Coste
42' - Hazard je bio u izglednoj situaciji, ali Trapp je spreman na novi izazov
35' - Willianov slabašan pokušaj, nema problema za Trappa
34' - raspoloženi Ibrahimović je konstantna opasnost no iz ovoga dvoboja kao pobjednik je izašao vratar Chelsea
27' - 1:1 - GOOOL - Chelsea je brzo uzvratio preko Diega Coste, asistent je bio Willian, a španjolski napadač je pokazao kakav je majstor, s lakoćom se riješio Thiaga Silve

16' - 0:1 - GOOOL - Ibrahimović daje sjajnu loptu na pet metara za Rabiota i to je bila mat situacija

12' - gosti su sve opasniji, posebno Di Marija i Ibrahimović
7' - nije dugo trebalo i da PSG pokaže zube, Di Marija je gurnuo loptu pored Courtoisa, ali je spasio Ivanović
3' - kakva prilika za Diega Costu koji je zamalo kaznio poigravanje Parižana u svojem šesnaestercu, no goste je sačuvao obranom Trapp
1' - počela je utakmica

---------------------------------------------------------------------------

u dvije prijašnje godine kova dva kluba su imali dramatične oglede u nokaut fazi Lige prvaka, a ni jednom nije prošao onaj tko je iz Pariza dobio prednost. PSG je 2014. imao 3:1 iz prvog dvoboja, pa je u Londonu poražen 0:2, da bi Chelsea lani donio na uzvrat 1:1, ali poslije produžetaka bilo je 2:2 i dalje je išao francuski prvak.

'Nismo favoriti, a moramo biti jako koncentrirani i precizni u izvedbi, te prije svega imati kontrolu nad utakmicom. U europskim utakmicama gol u gostima kojeg imamo je uvijek vrlo važna stvar, iako znamo da nam neće biti lako. Oni nisu samo suparnik s pojedinačnim zvijezdama, već su kao momčad narasli jako dobro u posljednjih nekoliko sezona, tako da su sigurni na svom putu i u svojoj igri. Ipak, nadam se da ćemo ih zaustaviti u njihovom projektu', rekao je iskusni strateg Chelseaja Guus Hiddink.

'Naš cilj je plasman u četvrtfinale, a vjerojatno isto očekuju i u redovima domaćina. Osobno očekujem da će nam biti mnogo teže nego u posljednje dvije sezone. Imamo prednost i to je jako važno, no potreban je velik oprez. U trenutku kada sudac označi znak za početak tehnički gledano mi ćemo biti četvrtfinalisti, ali bitno je nametnuti naš stil igre Chelseaju što će biti pravi izazov. Sigurno je da će nam u tome pomoći i spoznaja da smo lani prošli s igračem manje', naglasio je u najavi strateg Parižana Laurent Blanc.