NHL LIGA

Colorado sredio Pittsburgh, slavio i San Jose

22.10.2013 u 09:30

U noći s ponedjeljka na utorak odigrane su svega tri utakmice najjače hokejske lige svijeta, u kojima su sve tri pobjede upisale gostujuće momčadi...

Najveće iznenađenje večeri priredio je Colorado, koji je s minimalnih 1-0 slavio kod Pittsburgh Penguinsa, ponajbolje momčad NHL lige. Jean-Sebastien Giguere bio je fenomenalan na golu gostiju, te je zaustavio sva 34 udarca prema svojim vratima. Penguinsi nisu mogli do pogotka u ovom susretu, iako su imali igrača više dvostruko više puta od gostiju iz Colorada (8-4).

Najbitniji trenutak utakmice dogodio se u šestoj minuti druge trećine, kada je Gabriel Landeskog zabio na asistenciju Ryana Wilsona i Coryja Saricha. Bila je to već osma pobjeda za Colorado ove sezone, u kojoj je dosada upisao samo jedan poraz. Penguinsima je ovo pak bio drugi poraz.

U Detroitu je istoimeni domaćin dočekao San Jose, a na toj utakmici gledatelji nisu ni vidjeli pogodak iz igre, već tek nakon raspucavanja kaznenih udaraca. Antti Niemi i Jimmy Howard bili su fantastični na golu San Josea, odnosno Detroita, no prvi je ipak popustio domaći vratar. Logan Couture postigao je jedini pogodak u raspucavanju za osmu pobjedu sezone.

Vrlo je zanimljivo bilo i u Los Angelesu gdje su Kingsi dočekali Calgary i izgubili susret u posljednjoj minuti. T. J. Brodie postigao je pogodak 30 sekundi prije kraja utakmice u situaciji kada je Calgary imao igrača više na ledu. Spomenimo i odličan učinak gostujućeg vratara Karrija Rama, koji je od 29 udaraca prema svojim vratima obranio 27!

10. Calgary 8 4 0 2 2 10
11. Minnesota 9 3 0 3 3 9