LIGE PETICE

City pobjegao Unitedu na +10 u Premiershipu; Atletico Madrid kiksao u Primeri; Marseille napokon našao žrtvu u Le Championatu

17.02.2021 u 23:24

U odgođenom susretu 16. kola engleskog nogometnog prvenstva Manchester City je na gostovanju pobijedio Everton sa 3:1 upisaši 12. uzastopnu pobjedu

Bila je to ujedno i 16 uzastopna utakmica 'Građana' bez poraza. Zadnji poraz momčad Pepa Guardiole doživjela je 21. studenog prošle godine od Tottenhama (0:2), a nakon toga nanizala 16 utakmica bez poraza, pri čemu 14 pobjeda i dva remija.

U susretu protiv Evertona za goste su zabili Phil Foden (32), Riyad Mahrez (63) i Bernardo Silva (77), dok je strijelac za Everton bio Richarlison (37).

U odgođenom susretu 17. kola Burnley i Fulham su odigrali 1:1. Gosti su poveli u 49. minuti golom Aine, a tri minute kasnije izjednačio je Barnes.

U vodstvu je Manchester City sa 56 bodova, Manchester United i Leicester City imaju po 46 bodova, a Chelsea i West Ham po 42 boda.Aktualni prvak Liverpool je na šestom mjestu sa 40 bodova, dok je njegov gradski suparnik Everton stepenicu niže s tri boda manje. Fulham je ostao u zoni ispadanja na 18. mjestu sa 19 bodova, dok je Burnley na 15. poziciji sa 27 bodova.

• +4
Manchester City - Tottenham, Premiership, 2020/21. Izvor: EPA / Autor: Tim Keeton / POOL

Nogometaši Levantea osvojili su veliki bod odigravši na svom stadionu 1:1 protiv vodeće momčadi španjolskog prvenstva Atletico Madrida u odgođenoj utakmici 2. kola. Levante je poveo u 17. minuti pogotkom Bardhija, a izjednačio je Llorente u 37. minuti.

Šime Vrsaljko je bio u početnoj postavi Atletica, a na poluvremenu ga je zamijenio Kondogbia. U sastav Diega Simeonea nakon preboljenog Covida-19 vratio se Portugalac Joao Felix koji je odigrao zadnjih pola sata dvoboja.

Atletico je ostao na vrhu s 55 bodova i utakmicom manje od drugoplasiranog Real Madrida koji ima 49 bodova. Treća je Barcelona s 46 bodova i utakmicom manje od Reala. Levante je s 28 bodova ostao na 11. poziciji. U zoni ispadanja su Valladolid (21 bod), Elche (18) i Huesca (16).

• +3
Granada - Atletico Madrid, Primera, 2020/21. Izvor: EPA / Autor: Pepe Torres

U odgođenom susretu 11. kola francuskog nogometnog prvenstva Marseille je pobijedio Nicu sa 3:2 upisavši prvu pobjedu u zadnjih devet kola.

Marseille je Nicu dočekao sa svega tri osvojena boda i čak pet poraza u zadnjih osam kola. Strijelci za domaći sastav bili su Alvaro Gonzalez (14) i Saif Khaoui (42, 53), dok su za Nicu, koja je upisala četvrti poraz u zadnjih pet kola, zabili Amine Gouiri (47) i Malik Sellouki (87).

Duje Ćaleta-Car je odigrao cijeli susret za domaći sastav.

Marseille je skočio na šesto mjesto sa 37 bodova, dok je Nica na 14. poziciji sa 29 bodova. U vodstvu je Lile sa 55 bodova, bod više od PSG-a.