DOBAR ŽDRIJEB

Čilić lako preskočio Rusa Andrejeva

05.10.2009 u 15:00

Trenutno najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić uspješno je započeo nastup na azijskoj turneji koju je počeo u kineskom Pekingu. U prvom kolu bio je bolji od igrača protiv kojeg je ostvario prvu pobjedu u karijeri

Prije tri i pol godine Čilić je u Zagrebu baš protiv Andrejeva upisao prvu pobjedu na ATP turnirima, a nakon pekinškog dvoboja od Rusa je u međusobnim dvobojima bolji 3:1.

Marin je u prvom setu uzeo jedan servis, dok je u drugom na break Andrejeva odgovorio sa svoja dva i nakon 83 minute meč rutinski priveo kraju. Na kraju je rezultat bio 6:4, 6:4.

U drugom kolu Marina očekuje sedam godina stariji Francuz Bennetau, kojega je nadvisio u oba međusobna susreta, iako su u oba slučaja mečevi bili krajnje neizvjesni. Prođe li drugo kolo, Čilića bi u četvrtini ovoga turnira (iz serije 500) vjerojatno čekao Nikolaj Davidenko.