CEDEVITA SRUŠILA PARTIZAN

Cibosi neugodno iznenadili u Kragujevcu

17.03.2010 u 20:04

U susretu 25. kola regionalne košarkaške NLB lige Radnički je na domaćem parketu pobijedio Cibonu 72:64, a Cedevita je bila bolja od Partizana 79:72

Domaćini iz Kragujevca su bolje počeli susret i prvu četvrtinu dobili su sa 21:14. No, do sredine druge četvrtine Cibona je uspjela poravnati na 29:29. Najveću prednost Cibona je imala u 25. minuti kada je Samo Udrih pogodio tricu za vodstvo 47:37.

Uoči posljednje dionice Cibona je vodila 51:48, ali domaćini su napravili seriju 13:4 i u 35. minuti stigli do vodstva 61:55. Do kraja susreta Cibona je stalno bila u zaostatku i tek je u jednom trenutku došla na minus od jednog koša.

Kod Cibone najbolji su bili Udrih sa 15 poena, Gordon je ubacio 12, a Andrić i Marko Tomas po 11 koševa.

Momčad Radničkog predvodio je Brkić sa 26 koševa, a Milosavljević je dodao 13.

Nešto kasnije Cedevita je u dvorani Sutinska vrela pobijedila Partizan 79:72.

Najbolji igrači u redovima Cedevite bili su Marino Baždarić sa 20 koševa i 6 skokova, Andrija Žižić je dodao 17 koševa i sedam skokova, dok je Jermaine Anderson upisao 14 koševa, šest skokova i tri asistencije. Partizan su predvodili Lester McCalebb sa 19 koševa i Lawrence Edwards sa 12 koševa.

Cedevita je ovom pobjedom ostala u igri za sedmu poziciju u NLB ligi koja je vodi u Eurokup.

Na ljestvici NLB lige vodi Cibona sa 19 pobjeda i 6 poraza, Partizan je drugi s identičnim učinkom, dok je na trećem mjestu Hemofarm sa 16 pobjeda i devet poraza. Cedevita drži sedmo mjesto sa 13 pobjeda i 12 poraza.