aba liga

Cibona upisala i sedmi poraz u ABA ligi; Igokea je u Laktašima jednostavno bila bolja od 'cibosa'

17.12.2021 u 20:59

Cibona je u utakmici 12. kola regionalne košarkaške ABA lige poražena u Laktašima, bolja je od nje 82:72 (15:21, 25:11, 16:22, 26:18) bila Igokea

Nakon što je Cibona dobila prvu četvrtinu sa šest koševa razlike (21:15), Igokei pripada druga (25:11) čime stvara značajnu prednost.

U trećoj četvrtini Cibona je smanjila zaostatak, no onda u zadnjoj Igokea opet dominira, zadržava prednost i na kraju slavi.

Igokeu su do pobjede predvodili Deshawn Stephens sa 16 koševa i Marko Jošilo s 15 koševa. Kod Cibone najbolji je bio Mateo Drežnjak sa 17 koševa i četiri skoka, dok je Amar Gegić dodao 15 koševa i također četiri skoka.

'Čestitam ekipi Igokee na pobjedi, zaslužili su to. Ključ je bila druga četvrtina u kojoj smo gubili skokove, primali otvorene trice i nismo se mogli prilagoditi njihovoj obrani. Kasnije smo se vratili u egal, ali ponovno su kontrolirali skok, nismo koristili pametne faulove. Također sve to mora bolje da bi se pobijedilo u gostima, iako ima segmenata igre s kojima možemo biti zadovoljni', rekao je trener Cibone Vladimir Jovanović.

Nakon ovog poraza Cibona je na sedmom mjestu s omjerom pobjeda i poraza 5-7, dok Igokea zauzima peto mjesto sa šest pobjeda i isto toliko poraza. U sljedećem kolu Cibona dočekuje Cedevita Olimpiju.