FINALE NLB LIGE

Cibona se vratila nakon -19, ali i stala

18.04.2009 u 22:03

Košarkaši beogradskog Partizana pobjednici su osmog izdanja regionalne NLB lige. Cibona je u 34. minuti stigla do minus tri (49:52), ali za potpuni preokret 'vukovi' nisu imali snage, pa je Partizan pobijedio sa 63:49 (17:9, 21:18, 9:16, 16:6)

Košarkaši beogradskog Partizana potvrdili su dominaciju regionalnom ligom. Po treći put uzastopce stigli su do naslova, a večeras su u beogradskoj Areni, pred 13.500 gledatelja, svladali Cibonu sa 63:49 (17:9, 21:18, 9:16, 16:6).

Iako je Cibona najviše strahovala od pritiska domaćih gledatelja, čini se da su se na putu do jedinog trofeja koji im nedostaje, 'vukovi' najviše uplašili samih sebe. Košarkaši Partizana već od prve minute preuzeli su vodstvo, a prednost se iz minute u minutu povećavala. Sredinom druge četvrtine bilo je već +18 (30:12), a najveću su imali u 17. minuti kada je Lasme pogodio za 37:16.

Cibosi su do zraka došli tek u trećoj četvrtini, kada su Calloway i Anderson imali nekoliko uzastopnih ubačaja. Priključio im se i Rozić, a tricom Andersona u četvrtoj minuti posljednje četvrtine 'vukovi' su stigli do minus tri (49:52).

Nažalost, tu su košarkaši hrvatskog kluba posustali, domaćinima su malo pomogli suci i prednost Partizana za minutu, dvije opet je bilo nedostižnih plus sedma (56:49). U posljednjih šest minuta zagrebačka momčad nije postigla nijedan koš, dok je Partizan zabio 11 koševa i stigao do pobjede. Najefikasniji igrači u pobjedničkim redovima bili su Novica Veličković (17) i Stephane Lasme (11), dok su Cibonu predvodili Alan Anderson (22) i Jared Homan (11).