ZANIMLJIV DVOBOJ

Cibona prvi finalist Kupa Krešimira Ćosića; Gorica se dobro držala prvo poluvrijeme, ali...

13.02.2020 u 20:01

Cibona je prvi finalist Kupa Krešimira Ćosića, koji se igra u Zadru, nakon što je svladala Goricu 83:73 (41:38)

Cibona je bolje ušla u utakmicu, serijom 8-0, ali uskoro se Gorica pribrala te u jednom trenutku prve četvrtine preuzela vodstvo da bi se prvih deset minuta završilo 21:21.

U drugoj četvrtini košarkaši Gorice povezali su par uspješnih napadačkih akcija i odjednom stigli do sjajnih +9 (34:25), no kako se bližio odmor kao da su se ispuhali te je Cibona s dvije trice došla do preokreta i prednosti 41:38.

U trećoj dionici 'Vukovi' kao da su ubacili u brzinu više, došli i do osjetljivije dvoznamenkaste prednosti od 17 koševa (61:44), a na ulasku u zadnjih deset minuta imali su 66:55. Tu razliku košarkaši Cibone čuvali su bez većih problema do kraja utakmice da bi na kraju slavili 83:73.

• +7
KK Cibona - KK Gorica, polufinale Kupa Krešimir Ćosić 2020. Izvor: Pixsell / Autor: Luka Gerlanc

Uvjerljivo najbolji kod Cibone bio je Rebec sa 28 koševa, Novačić je dodao 15, a Bilinovac 12. Kod poražene momčadi dvoznamenkasti u koševima bili su Brzoja sa 16 i Mazalin s 10 (14 skokova).