LIGA ZA PRVAKA

Cibona i dalje stopostotna, pobjede Cedevite i Kvarnera

16.04.2013 u 21:13

Košarkaši Cibone, Cedevite i Kvarner 2010 ostvarili su pobjede u susretima 6. kola Lige za prvaka prvenstva Hrvatske. Cibona je u KC Dražen Petrović pobijedila Split 79:61, Cedevita je u Šibeniku bila bolja od Jolly JBS-a 85:68, dok je Kvarner u Rijeci pobijedio Zagreb 80:66

Cibona je očekivano pobijedila mlade snage Splita 79:61 (23:19, 8:13, 20:17, 28:12). Gosti su se odlično držali u prve tri četvrtine, čak su na poluvremenu vodili 32:31, no 'žuti' ipak nisu izdržali do kraja.

Posljednju dionicu igre 'vukovi' su dobili sa 16 koševa razlike (28:12) i mirno priveli susret kraju.

Najefikasniji igrači u pobjedničkim redovima bili su Jerel Blassingame sa 25 košea i šest asistencija, Andrija Žižić sa 16 koševa i pet skokova, te Darryl Eugene Strawberry sa 12 koševa i pet skokova. Kod Splita najbolji su bili Ivan Siriščević sa 24 koša i sedam skokova, te Filip Kraljević sa 11 koševa.

Cedevita je bez suviše stresa odradila gostovanje na Baldekinu porazivši Jolly JBS 85:68 (14:19, 29:17, 23:22, 19:10). Goste su predvodili Marino Baždarić i Bracey Wright sa po 15 koševa, dok su u domaćim redovima najefikasniji bili Ronald Ross i Domagoj Bubalo sa po 14 koševa.

Kvarner je u dvorani Mladosti neočekivano lako pobijedio Zagreb 80:66 (25:17, 19:19, 18:13, 18:17) ostvarivši drugu pobjedu, dok su 'mravi' upisali i šesti poraz. Kvarner su do pobjede predvodili Jure Škifić sa 23 koša, četiri skoka i tri asistencije, Dino Cinac sa 17, te Bojan Krivec sa 16 koševa. U gostujućim redovima najefikasniji su bili Ivan Novačić sa 16 koševa i sedam skokova i Ante Krapić sa 13 koševa.

Na ljestvici vodi Cibona s maksimalnih šest pobjeda, dok je na drugom mjestu Cedevita s pet pobjeda i jednim porazom.

U susretima sedmog kola sastaju se u petak, 19. travnja Cedevita - Cibona, a dan kasnije igraju Zadar - Joly JBS, Zagreb - Alkar, te Split - Kvarner 2010.

REZULTATI:
Kvarner 2010 - Zagreb 80:66
Cibona - Split 79:61
Jolly JBS - Cedevita 68:85

U srijedu, 17. travnja:
Alkar - Zadar

POREDAK: Cibona 6-0, Cedevita 5-1, Zadar 4-1, Split 3-3, Jolly JBS 3-3, Kvarner 2010 2-4, Alkar 0-5, Zagreb 0-6.