ph u košarci

Cibona 'dvokorakom' prošla Furnir i ušla u polufinale; Vukovi drugu četvrtinu dobili s 24 koša razlike

13.05.2022 u 21:58

Košarkaši Cibone kao prvi su se plasirali u polufinale doigravanja domaćeg prvenstva nakon što su i u drugom susretu bili bolji od Furnira, ovaj put sa 110:68.

Nakon domaće pobjede, ovog petka je Cibona na gostujućem parketu slavila 110:68 (21:15, 35:11, 29:25, 25:17) te se 'dvokorakom' plasirala u polufinale gdje će igrati protiv pobjednika susreta Cedevite Junior i Gorice.

Domaćin se držao samo tijekom uvodnih deset minuta, a Cibona je 'eksplodirala' u drugoj četvrtini u kojoj je zabila čak 35, a primila samo 11 poena.

Kod Cibone izdvojimo Danka Brankovića s 13 poena i 10 skokova, Ivan Majcunić je dodao 13 uz četiri skoka i tri asistencije, dok je 13 poena ubacio i Mateo Drežnjak. U domaćem sastavu najbolji je bio Duje Rađa s 11 poena i šest uhvaćenih lopti.

Druge utakmice preostalih četvrtfinalnih susreta na rasporedu su u subotu. Sastaju se te Adria Oil Škrljevo - Split, Zabok - Zadar i Gorica - Cedevita Junior. Startnu prednost i 1-0 u seriji imaju igrači Splita, Zadra i Gorice.