• Objavljeno 20.12.2009 u 20:06
Marin Rozić

Marin Rozić

Izvor: Cropix / Autor: CROPIX / Ranko Šuvar/CROPIX

U susretu 13. kola regionalne košarkaške NLB lige Cibona je u dvorani Sutinska vrela pred 1.500 gledatelja pobijedila Cedevitu 87:72 (22:14, 18:20, 15:16, 32:22)

Najzaslužniji za pobjedu Cibone bili su Marko Tomas sa 25 koševa, 4 skoka i 4 asistencije, Jamont Gordon sa 21 košem, te Marin Rozić sa 18 koševa i 7 skokova, dok su Cedevitu predvodili Bariša Krasić (18), Marino Baždarić (15) i Andrija Žižić (14 koševa i 7 skokova).

U prve tri četvrtine Cibonu je vukao gotovo isključivo sjajni Tomas, no Cedevita je uspješno parirala i u zadnjih deset minuta ušla sa zaostatkom od samo pet koševa. No, tada je Marko dobio podršku od suigrača i domaćin je morao potpisati kapitulaciju.

Bila je to 11. pobjeda Cibone koje i dalje drži vodeću poziciju na ljestvici, dok je Cedevita na 11. poziciji sa pet pobjeda i osam poraza.