TREĆI U ŠEST GODINA

Chicago s tri uzastopne pobjede do šestog Stanley Cupa

16.06.2015 u 07:29

Hokejaši Chicago Blackhawksa pobijedili su u svom United Centeru Tampa Bay Lightning 2:0 u šestoj utakmici velikog finala NHL doigravanja te po treći put u posljednjih šest sezona osvojili Stanley Cup.

Za treću uzastopnu pobjedu u finalnoj seriji, kojom je Chicago preokrenuo zaostatak od 1:2 nakon prva tri dvoboja u pobjedničkih 4:2, strijelci su bili branič Duncan Keith u 38. minuti te napadač Patrick Kane u 55. minuti dvoboja. Osim strijelaca, valja izdvojiti i 25 obrana domaćeg vratara Coreyja Crawforda koji je uspio sačuvati svoju mrežu netaknutom.

Blackhawksima je ovo šesti Stanley Cup u klupskoj povijesti, a zanimljivo je da su po prvi put nakon 1938. godine radost osvajanja ovog glomaznog trofeja mogli podijeliti sa svojim navijačima. Naime, kad su naslove NHL prvaka osvajali 1961., 2010. i 2013. godine činili su to na gostujućem ledu.

To je treći naslov za trenera Joela Quennevillea koji je momčad preuzeo u sezoni 2008/09 te za sedmoricu igrača koji su sudjelovali u sva tri pohoda na Stanley Cup, a to su : kapetan Jonathan Toews, Patrick Kane, Duncan Keith, Niklas Hjalmarsson, Marian Hossa, Patrick Sharp i Brent Seabrook.