PREMIERSHIP - 35. KOLO

Chelsea u završnici slomio Tottenham

30.04.2011 u 21:00

U dvoboju 35. kola engleske Premier lige Chelsea je na domaćem terenu pobijedio Tottenham 2:1. Ovom je pobjedom momčad sa Stamford Bridgea ostala u utrci za naslov prvaka, jer za Manchester Unitedom, koji u nedjelju gostuje kod Arsenala, zaostaje tri boda

Poveli su 'spursi' u 19. minuti sjajnim volejem Sandra sa 25 metara. Poravnanje je donio veznjak Chelseaja Lampard golom u 45. minuti nakon katastrofalne pogreške vratara Tottenhama Brazilca Gomesa, kojemu je lopta, unatoč slabašnom udarcu, prošla kroz noge.

Pobjedu Chelseaju donio je Kalou golom u 89. minuti nakon velike gužve u petercu Spursa.

Od hrvatskih igrača u redovima Tottenhama Luka Modrić je odigrao cijeli susret, Vedran Ćorluka je igrao do 78. minute, a Niko Kranjčar i Stipe Pletikosa nisu bili niti na klupi za pričuve.

Blackburn je kod kuće slavio protiv Boltona sa 1:0, te se, barem nakratko, izvukao iz zone ispadanja. Kod domaćina je u 64. minuti ušao Nikola Kalinić, a kod gostiju u 68. minuti Ivan Klasnić.