Liga prvaka

[FOTO] Chelsea slomio Atletico Madrid i upisao važnu pobjedu; Bayern pregazio Lazio uz gol klinca od 17 godina

23.02.2021 u 23:09

Bayern je na gostovanju kod Lazija slavio s 4:1, dok je Chelsea kao gost s 1:0 pobijedio Atletico Madrid

Nogometaši Bayerna uvjerljivo su svladali Lazio s 4:1 u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka odigranoj u utorak u Rimu, a Chelsea je iskoristio igranje na neutralnom turniru u Bukureštu, gdje je s 1:0 svladao Atletico Madrid i stvorio značajnu prednost za uzvrat.

• +18
Atletico M. - Chelsea Izvor: EPA / Autor: ROBERT GHEMENT

Već u 9. minuti Robert Lewandowski je zatresao mrežu nakon pogreške obrane Lazija za vodstvo Bayerna. Na 2:0 povisio je 17-godišnji Englez Jamal Musiala u 24. minuti, a u 42. minuti je treći pogodak za Bavarce postigao Leroy Sane. Već u drugoj minuti nastavka Bayern je došao do četvrtog pogotka, kad je loptu u svoju mrežu poslao domaći branič Acerbi. Lazio je ipak došao do pogotka u 49. minuti, kad je sve sam napravio Joaqin Correa.

Uzvrat na Allianz Areni 17. ožujka trebao bi biti samo formalnost za Bayern.

Jedini pogodak na Nacionalnom stadionu u Bukureštu postignut je u 71. minuti, a strijelac je atraktivnim udarcem preko glave bio francuski napadač Olivier Giroud. Mateo Kovačić je bio u početnoj postavi londonske momčadi i igrao je do 74. minute.

Uzvrat na Stamford Bridgeu je na rasporedu 17. ožujka.