POBJEDNIČKI 'BLUES'

Chelsea do nogu potukao Schalke u Gelsenkirchenu

22.10.2013 u 23:00

Nogometaši Chelseaja oporavili su se ovog utorka potpuno od startnog poraza ove sezone u Ligi prvaka, kada je Basel šokirao Mourinhovu momčad na njenom Stamford Bridgeu...

Prvo je londonska momčad slavila u Bukureštu, a ovog utorka i u Gelsenkirchenu protiv Schalkea 3-0, te je zasjela na vrh ljestvice skupine E (po šest bodova kao i današnji suparnik Schalke).

Fernando Torres bio je 'krvnik' bundesligaša jer je zabio dva od tri gola, a mogao je i do hat-tricka u 87. minuti, no Eden Hazard je odlučio sam završiti akciju, a ne i asistirati Španjolcu.

Prvi gol Torresa za Chelsea

Već je u 5. minuti Chelsea poveo kada je na drugoj stativi, poslije kornera, loptu dočekao Torres i glavom je pospremio u mrežu. Schalke je krajem prvog dijela i početkom nastavka bio daleko opasnija momčad, izjednačenje je visilo u zraku, ali je onda Torres u 68. zabio i drugi gol na susretu (poslije akcije Hazarda i Oscara), te time riješio sve dvojbe.

Drugi gol Torresa za Chelsea

Chelsea je tako dobio četvrtu utakmicu zaredom (prvenstvo i Liga prvaka), te sve četiri izražene s dva pogotka i više, dok su za Torresa ovo bili prvi pogoci sezone, računajući Ligu prvaka i englesku Premierligu.

U drugom ogledu skupine Basel je do pred kraj imao tri boda u Bukureštu. Vodio je 1-0 pogotkom Čileanca Marcela Diaza u 48. minuti, ali je dvije minute prije kraja prvi bod u Ligi prvaka ove sezone Steaui donio Brazilac Leandro Tatu.