najveći škotski derbi

Celtic u samoj završnici osigurano pobjedu u Old Firmu i praktički potvrdio naslov prvaka

31.03.2019 u 16:35

Nogometaši Celtica stigli su nadomak osvajanja jubilarnog 50. naslova prvaka Škotske zahvaljujući 2:1 domaćoj pobjedi protiv najvećeg rivala Rangersa u 31. kolu kojom su povećali svoju prednost na vrh ljestvice na 13 bodova sedam kola prije kraja

Celtic je poveo u 26. minuti preko Edouarda, a pet minuta potom Rangers je ostao i s igračem manje jer je zbog udaranja suparnika isključen Morelos.

Ipak, u nastavku je Kent u 63. minuti poravnao na 1:1, a kada se 10 minuta kasnije ozlijedio Boyata u trenutku kada je menadžer Celtica Neil Lennon već obavio sve tri zamjene izjednačilo se i brojčano stanje na terenu.

Celtic je do pobjedničkog pogotka stigao preko Forresta u 86. minuti nakon velike pogreške kapetana gostiju Taverniera.