DOMINACIJA 'ZELENIH'

Celtic preokretom do trećeg domaćeg trofeja; Šimunović igrao, Benković gledao

Nogometaši Celtica treću su godinu zaredom osvojili trostruku krunu u Škotskoj zahvaljujući 2:1 pobjedi protiv Heartsa u finalu Kupa igranom na Hampden Parku u subotu

Celtic je još ranije ove sezone osvojio Liga kup i prvenstvo, a junak pobjede za 'hat-trick trebleova' bio je 21-godišnji francuski napadač Odsonne Edouard koji je postigao oba pogotka i tako preokrenuo zaostatak od 0:1 u uspjeh od 2.1.

Hearts je poveo golom Ryana Edwardsa u 53. minuti koji je poslao loptu kroz noge vratara Celtica Baina nakon dodavanja petom Clarea.

No, samo devet minuta potom Edouard je izborio kazneni udarac kojega je i sam izveo za poravnanje na 1:1, da bi u 82. minuti mladi Francuz pogotkom okrunio protunapad i lijepo dodavanje Lustiga.

• +9
Škotski kup, Hearts - Celtic Izvor: Profimedia / Autor: Profimedia

Jozo Šimunović odigrao je čitavu utakmicu za Celtic dok je Filip Benković ostao na klupi.

Celticu je ovo šesta trostruka kruna u klupskoj povijesti, nakon 1967., 1069., 2001., 2017. i 2018. Momčad iz istočnog Glasgowa sada u svojim vitrinama ima 50 naslova prvaka, 39 Kupova i 18 Liga kupova.