LOŠA PREDSTAVA

Cedevitin debakl u Skoplju u ABA ligi

11.11.2012 u 22:32

Nakon pobjede u Euroligi protiv španjolske Caje Laboral, prve u klupskoj povijesti, košarkaši Cedevite doživjeli su pravi debakl u sklopu 8. kola regionalne ABA lige

Makedonska momčad MZT Skopje Aerodrom, debitant u ABA ligi, slavila je u svojoj dvorani rezultatom 74:61. Osim Predraga Šuputa, nitko u redovima Cedevite nije bio odviše raspoložen za igranje utakmice protiv pretposljednje momčadi lige. Šuput je u poraz ugradio 17 poena i 12 skokova, a osim njega još su jedino Lukša Andrić i Carl Wright bili dvocifreni (11 i 10 poena).

Kod makedonskog je sastava Todor Gečevski bio nezaustavljiv. Postigao je 20 poena, te upisao sedam skokova i pet asistencija. Gjorgi Čekovski pridodao je 16 koševa, a Damjan Stojanovski 17 uz sedam skokova.

Recimo i da su utakmicu domaći košarkaši prelomili u drugoj četvrtini koju su dobili rezultatom 23:10. Cedevita se pokušala vratiti u igru s dobivenom trećom dionicom 21:14, međutim Makedonci još jednom 'stišću gas' i u posljednjih 10 minuta zadržavaju košarkaše Božidara Maljkovića na svega 14 poena, te slave veliku pobjedu protiv jednog od favorita za naslov pobjednika.

Spomenimo i da je Široki poražen kod kuće od Budućnosti 76:70, te da je Hrvat Darko Planinić ugradio 21 poen, pet skokova, te po jednu asistenciju i ukradene loptu u poraz svoje momčadi. Boris Barać pridodao je 14 uz šest uhvaćenih lopti pod obručima.