NOVA POBJEDA

Cedevita razbila Olimpiju i potvrdila veliku formu!

15.11.2015 u 20:53

U susretu 10. kola regionalne ABA lige Cedevita je u dvorani II Doma sportova deklasirala Union Olimpiju 82-58 ostvarivši sedmu pobjedu.

Hrvatski prvak je daleko lakše nego što se očekivao slavio protiv ljubljanskog sastava. Cedevita je nakon prve četvrtine imala osam koševa viška (21-13). Do poluvremena je prednost narasla na plus 18 (46-28), a u trećoj dionici momčad Veljka Mršića je imala i 29 koševa prednosti (68-39). U posljednjih 10 minuta gosti su ublažili poraz smanjivši zaostatak na -24.

Cedevitu su do pobjede predvodili Jacob Pullen i Miro Bilan sa po 11 koševa, dok su Marko Arapović, Džanan Musa i William Henry Walker dodali po 10 koševa. U suparničkim redovima najefikasniji su bili Sava Lešić sa 16 koševa, te Miha Lapornik s devet koševa.

Cibona je u subotu u Sremskoj Mitrovici izgubila od Mega Leksa 72-76, dok će Zadar u ponedjeljak ugostiti beogradski Partizan.

Na ljestvici vodi Budućnost s omjerom 8-2, dok Cedevita i Mega Leks imaju omjer 7-3. Zadar ima omjer 4-5, a Cibona 4-6. Na začelju je Partizan (3-6).