PAO BILBAO

Cedevita preko Baska prema drugom krugu Eurokupa

19.11.2013 u 20:26

Košarkaši Cedevite uspješno su obranili domaći parket, te su u ogledu 6. kola skupine B Eurocupa pobijedili španjolski Bilbao Basket 89-79

Vrlo izjednačena je bila utakmica hrvatskog i španjolskog predstavnika, pa je tako obje prve četvrtine Cedevita dobila sa samo poenom prednosti (na poluvrijeme se otišlo sa 47-45 za domaćina). U nastavku se Cedevita ipak uspjela odlijepiti, otišla je na iznad šest-sedam poena razlike, te je na kraju slavila bez dramatične završnice.

Cedevita se ovom pobjedom izjednačila s klubom iz Bilbaa na ljestvici (omjer 4-2).

Najbolji je kod Cedevite bio Nolan Smith koji je ubacio 13 poena uz četiri asistencije. Tomislav Zubčić je dodao 11 poena uz šest skokova, a Ante Delaš deset poena uz po tri skoka i dodavanja.

Na drugoj je strani Hrvat Zoran Vrkić ubacio dva, a Fran Pilepić jedan poen.

Cedevita 89
Igrač Min. Šut 2 Šut 3 Šut 1 Sko. Ast. Poe.

Cedevita - Bilbao 89-79

Redoslijed: 1. Oldenburg 4-1 (-1), 2. Cedevita 4-2, 3. Bilbao Basket 4-2, 4. Dinamo Sassari 3-2 (-1), 5. Chalon 1-4 (-1), 6. Spirou Charleroi 0-5 (-1)