LIGA ZA PRVAKA

Cedevita pokazala Ciboni tko je 'gazda' u Zagrebu

13.04.2016 u 20:27

Košarkaši Cedevite svladali su Cibonu sa 83:77 (25:15, 24:23, 18:20, 16:19) u utakmici 4. kola A-1 Lige za prvaka odigranoj u srijedu u zagrebačkom Domu sportova pred oko 1000 gledatelja.

Bila je to treća ovosezonska pobjeda u zagrebačkom derbiju momčadi Veljka Mršića, koja je Cibonu dvaput uvjerljivo pobijedila i u ABA ligi. Već u prvom poluvremenu Cedevita je pokazala na koji će način graditi put prema pobjedi, ostavivši prvog Ciboninog centra Antu Žižića bez ijednog poena i šuta na koš.

Istovremeno, Cedevitini unutarnji igrači su često dolazili do pozicija za laku realizaciju te iz reketa postigli 22 od 49 koševa u prvom dijelu.

Samo zahvaljujući visokoj preciznosti za tricu (5/8) u drugoj četvrtini, Cibona nije dopustila Cedeviti da već nakon prvih 20 minuta ubije svaku neizvjesnost oko konačnog ishoda.

U nastavku dvoboja momčad Damira Mulaomerovića uspjela je spriječiti laku realizaciju domaće momčadi, čemu je pridonio i dugotrajniji boravak Bilana i Arapovića na klupi Cedevite, što je rezultiralo Ciboninim rezultatskim preokretom.

U 35. minuti je Hukić tricom izjednačio na 69:69, a potom imao i dva bacanja za vodstvo, ali je oba promašio. Cedevita je serijom 8:0 stvorila dovoljnu zalihu koju je uspjela obraniti, a odlučujućom se pokazala trica Whitea za 82:77 na 11,5 sekundi prije kraja.

Cedevita je ostala jedina neporažena momčad nakon četiri kola ponajviše zahvaljući Marku Arapoviću koji je bivšim suigračima ubacio 19 koševa, White je ubacio 14, Pullen 13, a Pilepić 12. Cibonine strijelce su sa po 18 koševa predvodili Filip Krušlin i James Florence.