UVJERLJIV TRIJUMF

Cedevita obranom razbila Partizan

17.12.2011 u 21:04

U 12. kolu regionalne košarkaške lige ABA Cedevita je u Domu sportova lakše od očekivanog svladala Partizan 75:57 (41:23)

Viceprvak Hrvatske je pred 2500 gledatelja sve riješio već u prve dvije četvrtine, kada je obranom slomio srpsku momčad te je ostavio na samo 23 koša u 20 minuta.

U nastavku su Anzulovićevi izabranici održavali stečenu prednost od 18 koševa do kraja utakmice za konačnih 75:57.

Najefikasniji u redovima domaćina bili su Draper (17), Owens (13) i Baždarić (11), dok su goste predvodili Raduljica (15) i Lučić (14).

Ovim trijumfom Cedevita se učvrstila na drugom mjestu s omjerom pobjeda i poraza 10-2, a Partizan je treći sa 8-4. Na ljestvici vodi Maccabi s omjerom 10-1 (utakmica manje).

U nedjelju se igra hrvatski derbi između Zagreba i Cibone (17.30).