ŠARIĆ I DUDA NEMOĆNI

Cedevita izborila najveći šok večeri u Euroligi

29.10.2015 u 22:20

Košarkaši Cedevite ostvarili su veliko iznenađenje svladavši na gostovanju u Istanbulu Anadolu Efes sa 81-75 (21-25, 15-16, 18-17, 27-17) u 3. kolu skupine B Eurolige ostvarivši tako prvu pobjedu u elitnom klupskom europskom natjecanju ove sezone baš na rođendan domaćeg trenera Dude Ivkovića

Cedevita je u Istanbulu prekinula niz od četiri uzastopna poraza, po dva u ABA ligi i Euroligi, a pobjeda je ostvarena sjajno odigranom završnicom. Sedam minuta prije kraja domaći je sastav imao prednost od 67-59, ali tada je Cedevita ostvarila seriju 15-2 za preokret i svoje vodstvo 74-69 tri i pol minute prije kraja. Ključnu ulogu odigrao je Jacob Pullen koji je pogodio dvije trice, a jednu je dodao Fran Pilepić, a koševe pod obručem dodao je Miro Bilan.

Ipak, ključnim za uspjeh pokazao se skok u napadu i koš uz dodatno slobodno bacanje Luke Babića 45 sekundi prije kraja kojim je odveo Cedevitu do vodstva 77-72. Cedevitini Amerikanci Pullen i White napravili su nekoliko pogrešaka u završnici, White je napravio nepotreban prekršaj kojim je dao dodatno slobodno bacanje Brownu 17 sekundi prije kraja čime je Efes smanjio na 79-75, a odmah potom Pullen je nagazio aut-liniju i izgubio loptu i dao domaćima priliku da dodatno smanje zaostatak. Srećom, Granger je promašio, a potom je Pilepić pogodio oba slobodna bacanja za konačnih 81-75.

Najefikasniji u sastavu Cedevite bio je Bilan sa 20 koševa i 10 skokova, Pullen je ubacio 18 poena, od čega 10 u četvrtoj četvrtini, a Babić je dodao 14 ubačaja, 9 skokova i 5 asistencija.

Kod Anadolu Efesa, kojemu je ovo prvi ovosezonski poraz u Euroligi Jon Diebler je ubacio 15 poena, a hrvatski reprezentativac Dario Šarić je dodao 14 uz 5 skokova i 2 asistencije.