LUDILO U VANCOUVERU

Canucksi u finalu nakon 17 godina

25.05.2011 u 10:56

Hokejaši Vancouver Canucksa plasirali su se u finale NHL lige nakon što su u petoj utakmici finala Zapadne konferencije pobijedili San Jose Sharkse sa 3:2 i s omjerom pobjeda od 4-1 izborili plasman u veliko finale

Canucksi su poveli preko Alexandrea Burrowsa u devetoj minuti prve trećine. San Jose je izjednačio pogotkom Patricka Marleaua, a u desetoj minuti 'sharkse' je u prednost doveo Devin Setoguchi.

Ryan Kesler je 14 sekundi prije kraja regularnog vremena pogodio za 2:2 i odveo utakmicu u produžetak u kojem je Kevin Bieksa u 11. minuti dodatnog vremena nakon 17 godina čekanja uveo Vancouver u borbu za Stanley Cup.

Protivnik u finalu bit će im pobjednik iz finalnog dvoboja Istočne konferencije u kojem Boston vodi protiv Tampa Baya sa 3-2 i nedostaje mu jedna pobjeda za plasman u veliko finale i borbu za Stanleyjev pokal.