BOKS

Čalić i Hrgović ostali u borbi za OI u Londonu

16.04.2012 u 21:01

Nakon drugoga dana europskih boksačkih kvalifikacija za odlazak na Olimpijske igre u Londonu koje se održavaju u Trabzonu u konkurenciji su ostala još dvojica hrvatskih predstavnika, Marko Čalić u kategoriji do 91 kilograma i Filip Hrgović u kategoriji preko 91 kilograma

Čalić je u susretu 1. kola u svojoj kategoriji svladao Rumunja Cornela Juratonija prekidom u drugoj rundi, dok je Hrgović u svom drugom nastupu svladao Estonca Kaspara Vahu prekidom u prvoj rundi.

Oba naša predstavnika ovim su se pobjedama plasirali u četvrtfinale. Sljedeći Čalićev protivnik bit će Estonac Rain Karlson, a Hrgovićev Rus Magomed Omarov. Oba susreta na programu su u srijedu.

Za plasman u London Čalić mora osvojiti turnir, dok je Hrgoviću dovoljan plasman u finale.

Preostala dvojica hrvatskih boksača koji su nastupili u ponedjeljak oprostili su se od daljnjeg nastupa.

Danijel Vekić je u kategoriji do 64kg izgubio od domaćeg predstavnika Yakupa Senera prekidom u trećoj rundi, a Sanjin Pol Vrgoč je u kategoriji do 75kg izgubio od Švicarca Davidea Feracija sa 8-15.