serie a

Cagliari stigao do prve pobjede, veliki preokret Bologne, Roma uvjerljiva, a Lazio neočekivano kiksao

15.09.2019 u 20:03

Nakon poraza u prva dva kola talijanskog prvenstva Cagliari je u nedjelju u gostima dobio Parmu 3:1, a hrvatski veznjak Marko Rog ponovno je bio u početnoj postavi Cagliarija i igrao je do 83. minute...

Dvostruki strijelac za Cagliari bio je Luca Ceppitelli (23, 39), a jedan gol dodao je Giovanni Simeone (77), dok je za Parmu zabio Antonino Barilla (58).

Lazio je u gostima kod SPAL-a vodio od 17. minute, kada je Immobile zabio iz penala. No, u drugom poluvremenu igrači SPAL-a uspjeli su napraviti preokret. Andrea Petagna u 63. minuti pogađa za 1:1, a pobjedu domaćinima donosi slovenski nogometaš Jasmin Kurtić u sudačkoj nadoknadi (90+2).

Rezervni golman SPAL-a Karlo Letica ostao je na klupi za pričuve.

Brescia je nakon prvog poluvremena vodila 3:1, da bi gosti iz Bologne na kraju slavili 4:3. Ključni trenutak dogodio se u 48. minuti kada je Brescia ostala s igračem manje, jer je veznjak Daniele Dessena dobio drugi žuti karton zbog simuliranja. Nakon toga uslijedio je preokret i golovima Rodriga Palacia (56), Stefana Denswila (60) i Riccarda Orsolinija (80) Bologna je došla do pobjede.

Roma je na svom terenu dobila Sassuolo 4:2. 'Vučica' je sve riješila u prvih pola sata igre jer su redom zabijali Cristante (12), Džeko (19), Mkhitaryan (22) te Justin Kluivert (33) za velikih 4:0. U nastavku je Sassuolo uspio smanjiti težak poraz, Berardi je zabio oba gola (53, 72) tek za popravak očajnog dojma.

Hrvatski napadač Nikola Kalinić pobjedu svoje Rome pratio je s klupe za pričuve...