ht prva liga - 28. kolo

Budimirovim novim golom Rudeš potvrdio krizu Osijeka

07.04.2018 u 18:51

Rudeš se još jednom pokazao kao neugodan suparnik Osijeku. Posljednjeplasirana momčad HT Prve lige svladala je Zekićeve igrače 1:0

Osijek ovog proljeća definitivno nije ista momčad kao u jesenskom dijelu jer u sedam kola upisali su tek dvije pobjede. Pridodamo li tome i poraz te četiri remija, jasno je da Zekić ne može biti presretan ovakvim nastavkom sezone.

A potvrda rezultatske krize subotnji je poraz od posljednjeplasirane momčadi lige, Rudeša.

• +9
Hrvatski telekom Prva liga, 28. kolo, NK Rudeš - NK Osijek Izvor: Pixsell / Autor: Luka Stanzl/PIXSELL

Iako se momčad iz zapadnog dijela Zagreba već pokazala kao nezgodan suparnik jer dva su puta uspjeli izvući remi (1:1).

Gosti iz Osijeka bolej su ušli u dvoboj, ali jedini udarac prema Čondriću uputili su tek u 45. minuti prvog dijela.

Rudeš je pak prijetio preko Segada i Galliea, no tek ulaskom Budimira u 68. minuti golman Marić dobio je pravu opasnost.

Naime, najbolji strijelac Rudeša, na asistenciju Karla Kamenara, uspio je izaći pred suparničkog vratara te ga u 72. minuti i matirati za važna tri boda.

Kamenar je pobjedu mogao učiniti i uvjerljivijom no njegov udarac u 84. minuti odsjeo je na vratnici.

Na kraju, Rudeš je slavio 1:0 a s ta tri boda opet je na samo bod iza devete Cibalije.