DVA CRVENA KARTONA

Brutalni prekršaji hrvatskih rukometaša, a golman manijak

29.10.2015 u 07:00

Prije tjedan dana utakmicu njemačkog rukometnog prvenstva odigrali su Göppingen i Füchse Berlin koja je obilovala brutalnim nasrtajima

Domaćin je u žestokom ogledu slavio 25-23, no taj susret ostat će upamćen po brojnim grubostima kojima su se nažalost istaknuli i hrvatski rukometaši.

Prvu brutalnost dogodila se je na početku 38. minute kada je Fredrik Petersen krenuo u kontru, a kod postizanja gola dvjema rukama ga je nokautirao vratar Göppingena Bastian Rutschmann.

Dvije minute dobio je golman, ali i nesretni igrač koji je sam želio dijeliti pravdu.

No gosti nisu ostali dužni, barem Hrvati koji igraju u redovima Füchsea. Jakov Gojun zaradio je crveni karton zbog tri isključenja, a posljednji prekršaj bio je posebno ružan, jer je naš reprezentativac objema rukama ušao u vrat suparnika (46. minuta).

U redovima Berlinčana pocrvenio je i Drago Vuković koji je u 56. minuti gotovo iščupao ruku igrača s loptom i koji je bio u skoku. Nakon toga se stvorila gužva, došlo je do naguravanja, ali se situacija primirila.